Уряд України погодився на Угоду про асоціацію з ЄС без перспективи членства в союзі

Угода про асоціацію - без перспективи членства

Угода про асоціацію з ЄС не міститиме положення про перспективу членства України у Європейському Союзі.

“Сторони врегулювали усі питання переговорного процесу за винятком формулювань, які потребують рішень на політичному рівні. Зокрема, ідеться про положення стосовно європейських устремлінь і європейської перспективи”, – ідеться у повідомленні представництва України у ЄС, передає BBC Ukrainian.

Водночас, українські дипломати кажуть, що досягнуті на останньому раунді переговорів домовленості “відкривають шлях для проведення технічних процедур з підготовки угоди про асоціацію до підписання”.

Такі заяви представництва України при Євросоюзі дали підстави експертам робити висновок про те, що Україна поступилася і зняла свої вимоги стосовно необхідності передбачити в угоді перспективу членства.

Ще минулої п’ятниці, 11 листопада, голова уряду Микола Азаров заявляв, що угода про створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС практично готова, а в угоді про асоціацію є спірний момент – Київ наполягає на згадці в угоді перспективи членства.

При чому заяви прем’єр-міністра лунали досить категорично: “Документ політичної асоціації з ЄС є історичним. Як наші співвітчизники поставляться до президента і керівництва країни, які втратили цей важливий момент у політичній угоді”.

Раніше міністерство закордонних справ України повідомило про те, що ЄС підтвердив наміри провести 19 грудня у Києві саміт Україна-ЄС, на якому очікується підписання угоди про асоціацію та угоди про зону вільної торгівлі.

Проте згодом представник Єврокомісії Пітер Стано сказав, що ЄС очікує на “фіналізацію угоди, щойно політична ситуація в Україні буде сприятливою”.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •