Уряд: Самовільне відключення від мереж опалення та постачання гарячої води – заборонено

Уряд: Самовільне відключення від мереж опалення та постачання гарячої води – заборонено

[ad name=”top-article-vistkar”]

В уряді роз’яснили питання відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води в багатоповерхових житлових будинках.

“Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води заборонено”, говориться в документі.

Заборона базується на тому, що проектування будинку передбачає централізоване теплопостачання – всі стояки та внутрішні розподільчі мережі при проектуванні гідравлічно ув’язані для забезпечення стабільної роботи системи опалення будинку і будь-яке втручання в неї шляхом зміни гідравлічного опору (від’єднання від системи централізованого опалення) порушує права інших мешканців.

Крім того, згідно з Цивільним кодексом України система опалення відноситься до сантехнічного обладнання і належить мешканцям на праві спільної сумісної власності, якщо вона обслуговує більше однієї квартири. Змінення системи опалення порушує права інших співласників.

Отже, запровадження права споживача на відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення і постачання гарячої води можливе лише за умови комплексного урахування технічних, економічних та правових аспектів вирішення цього питання.

Питання відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води в багатоповерхових житлових будинках регулюється Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (далі – Правила) та Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, який затверджено наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 № 4.

[ad name=”down-article-vistkar”]

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •