Ураган Irene: вісім людей загинули, два мільйони – без електрики

У Нью-Йорку життя завмерло в очікуванні удару стихії

Втративши силу, але залишаючись дуже небезпечним, ураган Irene накрив найбільше місто країни Нью-Йорк та  практично зупинив в ньому життя. Загроза залишається і для інших міст східного узбережжя, мешканці яких більше звикли до снігових завірюх, ніж до тропічних штормів. Вже відомо про вісім загиблих, передає агентство Associated Press. Біля 2 млн людей залишилися без світла.

Небезпеку урагану пов’язують з сильним вітром, швидкість якого сягає 160-180 км на годину та надзвичайно великою площею яку накриває буревій – розмах його “крил” – майже 800 км.  Гігантська воронка накриває полощу на який мешкають до 65 млн людей.

Потужні вітри спричиняють у береговій зоні хвилі висотою до 2 м. “Око” урагану знаходиться на відстані кількох годин руху від Нью-Йорку, але хвилі у бухті міста вже мають висоту більше 2 м. Грунти на Північному сході країни вже насичені вологою після рясних дощів цього літа і можуть не витримати тропічні зливи, які несе ураган. Це викличе затоплення великих територій у кількох штатах.

Національна метеослужба повідомила, що у Північній Кароліні випало від 25 до 35 см опадів. В деяких районах Вірджинії спостерігали від 20 см до 40 см дощу.

Де ураган Irene знаходиться зараз?

До ночі з суботи на неділю буревій зберігає швидкість вітру до 140 км на годину, що відповідає рівню Урагану найменшої, першої категорії. Потужність і надалі падатиме, але очікується, що Irene залишиться ураганом в момент коли його “око” досягне околиць Нью-Йорку ближче до полудня в неділю.

Швидкість руху урагану у напрямку північ-північний-схід складає біля 30 км на годину, що трохи повільніше, ніж у типових ураганів, швидкість яких зазвичай біля 40-50 км на годину.

Серед жертв стихійного лиха – двоє дітей. Повідомляється, що 11 річний хлопчик з Вірджинії загинув під деревом, що впало на дах будинку і ще одна дитина загинула в автокатастрофі на перехресті доріг, де були вимкнені світлофори.

Ще четверо людей загинули внаслідок падіння дерев, або великих гілок дерев. Один в Меріленді, один в Північній Кароліні та двоє у Вірджинії.  Один серфер загинув під високими хвилями. У воді загинула ще одна людина, яка перебувала на пляжі.

Райони відключення електрики головним чином знаходяться в штатах Вірджинія та Північна Кароліна.

Експерти повідомляють, що Irene – ураган який став загрозою для найбільшій кількості людей за всю історію стихійних лих в цій країні.

Карта руху урагану Irene

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •