Українцям стало простіше стати мешканцями Європейського Союзу

Латвія відкриває нові можливості оселитися в ЄС

У Латвії з 6 серпня набули чинності нові правила, які полегшують процедуру оформлення дозволу на проживання (ДП) в країні для іноземних інвесторів, що мешкають за межами ЄС, повідомляє прес-служба банку Rietumu.

Якщо раніше документи на отримання дозволу подавалися тільки в посольство Латвії в своїй країні, то тепер це можна зробити і в Ризі – в Управлінні у справах громадянства та імміграції. Це нововведення особливо зручно для тих, хто оформляє ДП на підставі придбання нерухомості – документи можна подати відразу після покупки.

Інвестори також зможуть не витрачати свій час на відвідування державних установ. Документи на оформлення та отримання щорічної відмітки про продовження ДП тепер можна подавати через довірених осіб. У цьому випадку треба враховувати, що інвестор (і члени його сім’ї, на яких оформляється ДП) повинен знаходитися там, де оформляються документи – тобто, або в Латвії; або на території країни свого громадянства, якщо документи подаються через посольство.

Документи на отримання відмітки про продовження ДП подаються тільки в Латвії.

Надалі ДП буде оформлятися не як вклейка в паспорт, а видаватися у вигляді окремого документа.

З 01.07.2012 зміняться деякі критерії при отриманні ДП посадовими особами латвійських компаній (членами правління або ради, адміністраторами тощо), індивідуальними комерсантами і зареєстрованими представниками представництв іноземних компаній. Буде скасовано вимогу щодо працевлаштування мінімальної кількості співробітників, а для посадових осіб і індивідуальних комерсантів підвищиться планка податків, які за підсумками кожного року повинна платити компанія (15 тис LVL і 10 тис LVL відповідно).

Іноземні інвестори можуть оформити посвідку на проживання в Латвії, якщо виконають одну з трьох умов: внесуть у субординований капітал банку (від 300 тисяч євро), куплять в Латвії нерухомість (від 143 тисяч євро в Ризі і великих містах, або від 72 тисяч євро – в провінції) або відкриють бізнес (від 36 тисяч євро).

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •