Українські водії можуть самостійно оформлювати ДТП за європротоколом

Якщо немає постраждалих - можна обійтися без ДАІ

Українські водії віднині матимуть змогу самостійно оформлювати ДТП за так званим «європротоколом». Державтоінспекція задоволена нововведенням, але страховики та водії сприймають його з обережністю.

В Україні 19 вересня набули чинності законодавчі зміни щодо виплати страхового відшкодування учасникам автомобільних аварій, підписаний президентом В. Януковичем ще у березні. Тепер водіям надається право самостійно оформляти ДТП за умови, що в аварії на має травмованих чи загиблих, водії згодні з претензіям один до одного та якщо в наслідок ДТП отримані незначні пошкодження автомобіля чи майна в машині на суму до десяти тисяч гривень, повідомляє Deutsche Welle.

У таких випадках учасникам аварії на дорозі необхідно повідомити тільки страхову компанію про те, що сталася автопригода. Повідомлення оформляється за встановленою формою, так званим «європротоколом».

Ця система протоколів вже діє у багатьох країнах ЄС. Започаткували європртоколи близько 40 років тому у Франції. Однак єдиного закону щодо його застосування у європейських країнах не має. В Україні використовуватиметься саме французька модель спрощеного оформлення ДТП. «Зважаючи на стан аварійності, працівники ДАІ неспроможні оперативно реагувати на всі повідомлення про ДТП. Це підриває довіру до всієї міліції», – прокоментував журналістам начальник науково-дослідного центру безпеки дорожнього руху при МВС України Сергій Будник. За його словами, раніше працівники ДАІ виконували лише функції «статистів»: фіксували аварію і передавали всі матеріали страховикам.

Страховим компаніям роботи додасться. Втім там сподіваються, що система за рік бездоганно запрацює, коли люди навчаться користуватися спрощеними протоколами. Cтраховики покладаються на сумління водіїв, які тепер самостійно описуватимуть свою ДТП у «європротоколі». Натомість тих, хто намагатиметься зімітувати аварію і отримати страхову компенсацію «вираховуватимуть» за спецметодикою. Видаватимуть «євро протоколи» страховики при покупці страхового полісу.

Ця послуга буде доступна лише тим водіям, які укладуть договір страхування після 19 вересня або перезаключат діючий на нових умовах. Видані раніше поліси ОСАГО будуть діяти протягом встановленого терміну – до року, але Моторне (транспортне) страхове бюро (МТСБУ) звернулося до страховиків із проханням забезпечити безкоштовний обмін полісів. Втім, розраховувати на виплату, яка, за словами президента МТСБУ Володимира Романишина, складе до 10 тис. грн (покриває 77% страхових випадків), можна буде тільки в тому випадку, якщо всі учасники ДТП мають нові поліси і бланки “європротоколу”, повідомляє газета Коммерсант-Украина.

Страховики після отримання заповненого “​​європротоколу” будуть збирати всі необхідні документи для оформлення виплати, тоді як до цих пір цим займалися клієнти. Крім того, СК не зможуть затягувати виплату відшкодування на термін до 6 місяців, оскільки закон зобов’язує розглянути заяву клієнта за 90 днів, а виплатити гроші протягом 15 днів після прийняття рішення.

 

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •