Україна та ЄС підпишуть угоду про асоціацію не раніше літа 2012 року

Угоду про асоціацію підпишуть не раніше середини 2012 року

У грудні на саміті Україна та ЄС не підпишуть угоди про асоціацію, як сподівається українська сторона, а лише узгодять принципові моменти. Угода буде підписана сторонами щонайраніше за рік, влітку 2012 року.

Втім якщо сторони таки дійдуть згоди, то в 2012 році угоду про асоціацію Україна і ЄС підпишуть, а в 2013 документ спробує ратифікувати Європарламент.

Попередньо мають бути узгоджені всі принципові пункти цієї угоди: економічний блок, куди входить угода про створення зони вільної торгівлі, блок свободи та безпеки, що стосується безвізового режиму та енергетичний блок питань, пояснила адміністратор департаменту політики Європарламенту Інна Кірш.

За її словами, Україна має «домашнє завдання» щодо запровадження безвізового режиму, проводити політичні реформи Україні готовий допомогти Євросоюз, але залишаються проблемні моменти в торгівлі.

Євросоюз не задовольняють українські квоти у сільському господарстві. Окрім цього для європейців є неприйнятним державне регулювання цін на енергетичному ринку, підкреслила Інна Кірш.

«Наша спільна проблема буде довести національним парламентам, що Україна готова взяти всі зобов’язання на себе», – підкреслила адміністратор департаменту політики Європарламенту.

Натомість старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь вважає, що попри гучні заяви українських чиновників, уряд не демонструє справжньої політичної волі завершити переговори про підписання з ЄС угоди про асоціацію. «Це пов’язано з тим, що Україна продовжує робити спробу мультивекторної зовнішньої політики, якої насправді і не має», – сказав Жолудь.

(за матеріалами Deutsche Welle)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •