Україна, Росія і ОБСЄ почали створення буферної зони в Донбасі

Україна, Росія і ОБСЄ почали створення буферної зони в Донбасі

[ad name=”top-article-vistkar”]

В Україні розпочала роботу міжнародна місія зі створення “зони безпеки” між сторонами конфлікту.

Про це в суботу, 4 жовтня, на брифінгу заявив керівник інформаційного центру Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Андрій Лисенко, передає DW.de. За його словами, зокрема, місія вже діє в Маріуполі і її учасники “визначають зараз свої маршрути, методи роботи і планують свою роботу”.

Крім того, представник прес-центру АТО в Маріуполі Дмитро Горбунов підтвердив 4 жовтня агентству РИА Новости, що міжнародна місія у складі ОБСЄ, України і РФ почала розмежування буферної зони в Донбасі. Він зазначив, що представники місії будуть переміщатися на білих автомобілях з логотипом НМ (Незалежна спостережна місія загального центру координації).

Раніше на сайті міської ради Маріуполя з’явилося повідомлення про те, що 2 вересня в місто прибула міжнародна місія у складі ОБСЄ, України та Росії для делімітації буферної зони. Зазначалося, що робота повинна початися 4 жовтня.

Постійний представник РФ при ОБСЄ Андрій Келін заявив в інтерв’ю телеканалу “Росія 24” , що у формуванні “зони безпеки” беруть участь 80 російських офіцерів. За його словами, вони прибули в Україну за запрошенням Генштабу країни і працюють спільно зі спостерігачами ОБСЄ. Як зазначив Келін, створення буферної зони буде можливо після того, як на цій території завершаться бої.

Рішення про створення буферної зони зафіксовано в меморандумі від 19 вересня, підписаному представниками сепаратистів, України, Росії та ОБСЄ. Згідно з текстом документа, “зона безпеки” повинна скласти не менше 30 кілометрів. Крім того, в ряді населених пунктів заборонена установка важкого озброєння і військової техніки. За дотриманням цих домовленостей повинні стежити спостерігачі ОБСЄ.

[ad name=”AD-block”]

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •