У віці 93 років пішла з життя Бетті Форд, колишня перша леді США

Елізабет Форд

В США у віці 93 років пішла з життя Бетті Форд (Betty Ford), дружина покійного президента Сполучених Штатів Джеральда Форда (President Gerald Ford).

Вона намагалася подолати залежність від алкоголю та медичних препаратів у реабілітаційній клініці, яка носить її ім’я.

Журнал Time свого часу називав її “войовничою перша леді” (fighting first lady) через її безкомпромісні політичні погляди, які часто відрізнялися від позиції її чоловіка та Республіканської партії.

Під час президентства Дж. Форда у 1974 -1977 роках, його дружина активно підтримувала права жінок та докладала зусиль для того, щоб у штатах ухвалювали поправку про рівність прав чоловіків та жінок.

Багатьох вона шокувала своїм толерантним ставленням до абортів та визнанням, що її діти вже спробували маріхуану. Вона також спокійно ставилася до сексуального життя своєї доньки до шлюбу.

Б. Форд була серед перших активістів що агітували за увагу до проблеми раку грудей у жінок. Вона пройшла через операцію мастектомії в 1974-му, майже одразу після того, як її чоловік успадкував пост президента від Річарда Ніксона.

Її відвертість у розмовах про свою власну хворобу допомогла багатьом жінкам переглянути своє ставлення до її профілактики. Те саме відбувалося і з алкоголізмом, який був частиною її життя навіть під час перебування у Білому Домі.

Після виявлення проблем із защемленим нервом, лікарі назначили їй знеболюючі препарати, регулярне вживання яких переросло у залежність.

Центр її імені – The Betty Ford Centre у Каліфорнії – розпочав роботу у 1982 році після того, як Б. Форд проходила лікування у спеціальній військовій клініці у Лонг-Біч, де виявилося, що існує потреба у спеціальному закладі для надання подібної допомоги жінкам.

Дж. Форд став перзидентом 9 серпня 1974 року після відставки Ніксона внаслідок скандалу Вотергейт, але на наступних виборах його переміг демократ Джиммі Картер. До речі, останню промову свого чоловіка, де він визнавав свою поразку, після того як він втратив голос під час передвиборчої кампанії, виголосила Б. Форд.

Б. Форд, чи Елізабет Блумер (Elizabeth Bloomer), народилася 8 квітня 1918 року в Чикаго.  Вона хотіла танцювати, працювала моделлю в Нью-Йорку, а пізніше повернулася в Grand Rapids, штат Мічіган, де виросла. Її перший шлюб з торговцем меблями розпався через п’ять років, і в 1948 році вона вийшла за Дж. Форда.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •