У мусульман почався місяць Рамадан

Розпочався священний місяць Рамадан.

У мусульман у ніч із четверга на п’ятницю, 20 липня, настав найбільш важливий і шанований місяць – Рамадан. Протягом Рамадану прихильники ісламу дотримуються посту, який полягає у відмові від вживання води і їжі в світлий час доби, а також від інтимних стосунків. Цей період цілком присвячується пізнанню Всевишнього і Корану, повідомляє мусульманський онлайн-ресурс в Україні  umma.org.ua

Протягом Рамадану правовірні мусульмани повинні поститися від настання ранкового намазу (на світанку) до настання вечірнього (на заході сонця). Від посту під час Рамадану звільняються вагітні й жінки-годувальниці, хворі та старі люди, діти молодші семи років, а також воїни і мандрівники.

У цьому місяці здійснення благих справ уважається особливо важливим. Згідно вислову пророка Мухаммада, Бог збільшує значимість кожного з них у 700 разів.

Пост триває весь світловий день, протягом якого віруючі не повинні приймати їжу і воду. Пост під час Рамадану обов’язковий для всіх віруючих, він наказаний ще священним Кораном, тому правильності його дотримання надають особливого значення. Навіть їжу після заходу сонця потрібно приймати в строго визначений час – в який саме, вираховують наперед за місячним календарем.

Утім, утримання від їжі і пиття – не найважливіша частина посту, головне – це позбавлення від усього поганого. Будь-який конфлікт цього місяця вважається великим гріхом.

Двері усіх мечетей під час Рамадану традиційно відкриті цілодобово: після нічних служб, де імами під час посту читають особливі молитви – таравіх, всі парафіяни за традицією збираються на колективні розговіння. При храмах уже встановлені літні кухні. Строгий піст триватиме 30 днів і після його закінчення мусульмани відзначать друге за значимістю ісламське свято – Ураза-байрам. У цьому році воно припало на 19 серпня.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •