У Мінську затримали біля 200 учасників акції протесту 3 липня

У Мінську затримали біля 200 учасників акції протесту 3 липня

Затримання учасників акції у Мінську (Фото: photo.bymedia.net)

Близько 140 учасників акції так званого «мовчазного протесту» у Мінську 3 липня постануть перед судом. Про це повідомляють білоруські правозахисники, передає Радіо Свобода.

За їхніми даними, з понад 200 затриманих міліцією відпустили лише журналістів, неповнолітніх та кількох жінок, щодо інших порушили справи за адміністративні правопорушення.

3 липня у День незалежності Білорусі у Мінську відбулося 2 акції, організовані групою «Революція через соціальну мережу». Одна з них – під час військового параду, коли прихильники опозиції намагалися оплесками заглушити промову президента Олександра Лукашенка.

В інших містах Білорусі затримано біля 80 людей, повідомляє правозахісний центр Вясна. “В Мінську було дві хвилі затримань: перша – під час параду, коли затримали біля 70 людей, і друга, ввечері, коли біля залізничного вокзалу затримали ще біля 100”, — повідомляє сайт  ALE.by з посиланням на одного з правозахисників. Проти учасників акції використовували сльозогінний газ.

На Привокзальній площі затримання відбувалося у брутальній формі, людей тягнули по асфальту, застосовувалася груба сила.

Акції протесту відбулися також у Бресті, Гомелі, Гродно, Могілеві, Вітебську та інших містах. На акцію в Могілеві зібралося біля тисячі людей.

За планом організаторів акції “Революція через соціальні мережі” одразу після салюту мав відбутися третій етап акції мовчазного протесту – учасників закликали активно аплодувати. Але на зібрати людей на третій етап не вдалося.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Knk-_YxfMf0

Уточнення: За новими даними під час протесту в День Незалежності в Беларусі міліція затримала не менше ніж 390 людей. В Мінську затримали 210 людей, і біля 180 – в регіонах – повідомляє сайт ALE.by.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •