У Львові відкрився вісімнадцятий Форум видавців

У Львові - книжковий ярмарок

Сьогодні у Львові відкривається Форум видавців. На вісімнадцяте свято літератури та книжки до Львова приїхали більше 300 письменників з 25 країн світу.

Форум видавців давно виборов право вважатися найбільшою культурною подією Львова. А для українського письменника приїхати у Львів усередині вересня та ще й з новою книжкою стало вже традицією. У підсумку цього разу понад 300 найменувань літературних новинок подали видавництва на конкурс «Найкраща книга року». До складу журі входить майже 100 осіб, передає Радіо Свобода.

Уперше на львівський форум приїхали письменники з Австралії, Бразилії, Естонії, Конго та інших країн. Усі вони візьмуть участь у літературному фестивалі. Зірковим гостем називають норвезького письменника,сценариста Ерленда Лу, автора відомих романів «Краща країна у світі» і «Наївно. Супер».

«Ніч поезії і музики non-stop» вкотре, так принаймі сподіваються організатори, стане наймасштабнішою акцією. Бо тут можна буде почути і побачити 40 поетів і кілька музичних гуртів.

Та втім, найбільше львів’ян приваблює книжковий ярмарок. На цей раз свою продукцію привезли більше 600 видавництв з України, Польщі, Росії, Швейцарії.

Українські та європейські інтелектуали запрошують до дискусії на теми «Уроки Мілоша для України: Діалог цивілізацій» та «20 років без СССР», на лекцію «Чеслав Мілош та Нова Європа».

За даними Комітету Верховної Ради з питань культури і духовності, з 2006 року в Україні зростає продаж книг іноземного виробництва. Українська книжка не може конкурувати з ними через високу вартість і відсутність підтримки з боку держави, наголошують експерти. Вони звертають вкотре увагу на те, що на одного українця в рік видається менше однієї книжки.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •