У Львові намагаються оптимізувати транспортну мережу

Львів - на порозі транспортної революції

У новій транспортній схемі міста Львова всі без винятку маршрути запроектовані з фіксованими зупинками. Середня пішохідна досяжність до зупинок громадського транспорту становитиме 350 м. Про це сьогодні, 15 липня, йшлося на прес-конференції у міській Раді, повідомляє ZIK.ua.

Відповідно до нової транспортної мережі, загальна кількість автобусних маршрутів зведена з 78 до 46. При цьому забезпечено покриття маршрутами всієї території міста. У новій мережі залишено 9 трамвайних маршрутів та 10 тролейбусних. Ці маршрути буде підсилено 6 радіальними маршрутами, на яких курсуватимуть автобуси великої місткості.

Всі маршрути розвертаються в центральній частині по, так-званому, малому кільцю: пл. Галицька – вул. Підвальна – Добробут – пл. Свободи. При цьому, зупинки передбачено лише на пл. Галицькій, вул. Підвальній та ринку «Добробут». На цих трансферних зупинках можна здійснити пересадку на інший радіальний маршрут, який прямує до іншої периферійної частини міста. Крім радіальних автобусних маршрутів, доступ до центральної частини міста в межах вищевказаного кільця має лише електротранспорт.

Всього в центральній частині передбачено 15 трансферних зупинок, середній час пішохідної доступності між якими становить 7 хв. До цих трансферних зупинок в свою чергу запроектовано 40 хордових маршрутів, які обслуговуються автобусами середньої місткості.

Невід’ємною частиною реформування мережі є чітка вимога до зупинки приміських маршрутів на автостанціях міста, оскільки зараз велика кількість приміських маршрутів значно дублює міські маршрути і таким чином додаткова кількість транспортних засобів перевантажує вулиці міста.

Сьогодні через центральну частину міста проходить 31 автобусний маршрут. Середня експлуатаційна швидкість електротранспорту близько 10 км/год., автобусів – близько 15 км/год. Проїзд центральною частини міста може тривати до 30 хвилин.

80% поїздок здійснюються до центральної частини і від неї – до периферійних районів. Проте, більшість маршрутів є діаметральними і пролягають через все місто. Велика кількість маршрутів призвела до тотального дублювання і фактично пасажир користується не обраним маршрутом, а будь-яким, який обслуговує певний напрямок.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •