У Флоренції шукають Мону Лізу

Загадки Мони Лізи не дають спокою вченим

Вчені почали у Флоренції пошуки місця де поховано жінку, яка можливо була моделлю для портрету роботи Леонардо да Вінчі відомого нам, як “Мона Ліза”.

Група експертів використовують спеціальні радари, якими сканують старе приміщення жіночого монастиря у Флоренції, де як вважається, у 16 столітті було поховано Лізу Джерардіні, дружину місцевого торговця шовком на ім’я Франческо дель Джіокондо. Саме він замовив Леонардо портрет своєї дружини – хоча це лише одна із версій, що немає підтвердження.

Вчені намагаються знайти рештки могили і використати череп жінки для того, щоб спробувати за допомогою комп’ютерної реконструкції відтворити її вигляд та порівняти її з портретом.

Загадка посмішки Мони Лізи та версії щодо того, хто позував майстру для цього портрету не дають спокою вже кільком поколінням дослідників.

Згідно до інформації музею Лувр у Парижі, де експонується картина, портрет, скоріше за все, було написано між 1503 та 1506 роками на замовлення, що могло збігатися з однією із двох подій у сім’ї Джерардіні та її чоловіка: або купівлі ними нового будинку, або народженню у них другого сина.

Ключ до цієї загадки може знаходитися у монастирі Saint Orsola, руїни якого знаходяться майже в центрі Флоренції.

“Ми маємо документ, що підтверджує поховання Джерардіні у 1542 році тут в монастирі”, розповідає Сільвано Вінчеті, голова національного Комітету з популяризації історичної та культурної спадщини.

Вчені знають, що героїня цієї історії провела в монастирі кілька років. За нею приглядали дві її дочки, монахині цього монастиря.

“Коли ми зможемо отримати ДНК з її кісток, ми зробимо порівняльний аналіз з ДНК її двох дітей, що поховані в монастирі Santissima Annunziata”, розповідає професор Франческо Маленьї.

С. Вінчеті вивчав портрет кілька місяців та впевнений, що знайшов на ньому таємні знаки.

На його думку, Джерардіні була першою моделлю для Мони Лізи, але на Леонардо вплинула і особистість його молодого приятеля Джан Джакомо Капротті, якого також вважають коханцем майстра.

Де-хто із нащадків Джерардіні не поділяють захвату вчених і вважають, що краще дати спокій могилам предків.

(за матеріалами агентства Reuters)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •