У Єгипті розпочалася передвиборча президентська кампанія у якій беруть участь 13 кандидатів

В Єгипті обиратимуть президента

У Єгипті 30 квітня стартувала президентська виборча кампанія. Від цього дня офіційно дозволена передвиборча агітація і реклама. Усього в гонці беруть участь 13 кандидатів. Вибори глави держави заплановані на 23-24 травня, повідомляє агентство УММА.

За опитуваннями громадської думки, найбільшою популярністю у єгиптян користується колишній генеральний секретар Ліги арабських держав Амр Муса і незалежний кандидат-ісламіст Абдель Монейм Абу аль-Футух, лікар за освітою, котрий посідав у минулому керівну посаду в асоціації “Брати-мусульмани”. Трійку лідерів замикає висуванець ісламістів Мухаммед Мурсі, лідер партійного крила “братів” – Партії свободи і справедливості. Цей розклад сил, однак, може бути дещо скоригований після повернення в гонку спочатку знятого з реєстрації Ахмеда Шафіка, останнього прем’єра епохи Хосні Мубарака. Центрвиборчком виключив його за день до оприлюднення остаточного списку кандидатів у зв’язку з набуттям чинності закону “про політичну ізоляцію”, що забороняє балотуватися на вищий державний пост великим функціонерам поваленого режиму.

Між тим, за інтернет-голосуванням, проведеним телеканалом “Аль-Арабія”, буквально на п’яти лідеру опитувань Абу аль-Футуху, що вважається помірним ісламістом із вельми гнучкою системою поглядів, наступає інший кандидат, що не заплямував себе за минулі тижні ніякими скандалами і плітками. Мова йде про Хамдіна Саббахі, журналіста й активного опозиціонера режиму Мубарака, котрий став одним із засновників руху “Кіфая” (“Досить”), який відкрито виступав в останні роки проти політики екс-президента.

Учасники опитування “Аль-Арабії” поставили на третє і четверте місця Амра Мусу і Мухаммеда Мурсі. Далі йдуть Ахмед Шафік, Мухаммед Селім аль-Ава, юрист, незалежний кандидат, котрий не спирається на підтримку будь-яких політичних сил, і колишній розвідник, голова департаменту АРЄ з інформації та статистики Хусам Хейрулла, яких підтримали 2-4% респондентів.

Передвиборна кампанія завершується в ніч на 21 травня.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •