Тимошенко випустять до Різдва – Gazeta Wyborcza

Стаття в Gazeta Wyborcza

Колишню прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко, яку засуджено до семи років позбавлення волі, можуть ще до різдвяних свят випустити на волю. Про це повідомляє польська Gazeta Wyborcza, передає Deutsche Welle.

Польське видання поширило інформацію про можливе звільнення Юлії Тимошенко з посиланням на інформанта з близького оточення президента України. «Є план, щоб звільнити Тимошенко до 20 грудня. Різдво вона, напевно, зможе зустріти вдома», – цитує Gazeta Wyborcza своє джерело. Водночас газета наводить і застереження інформанта. Мовляв, він не готовий дати голову на відсіч за цю інформацію, бо в оточенні Віктора Януковича є люди, які переконані, що «Тимошенко повинна сидіти навіть ціною погіршення стосунків із Заходом».

Сама Тимошенко неодноразово закликала Захід продовжити співпрацю з Україною й підписати важливі договори, незважаючи на її особисту долю. Нині ж, за аргументацією Gazeta Wyborcza, ймовірність звільнення Тимошенко підтверджує передусім той факт, що попри кризу у відносинах між ЄС та Україною, було таки ухвалено домовленість про проведення взимку двостороннього саміту. Про те, що його буде проведено 19 грудня в Києві, стало відомо у вівторок.

У статті Gazeta Wyborcza цитує зокрема оцінку ситуації з точки зору українського політолога Костя Бондаренка, який каже, що ЄС готовий парафувати з Україною угоду про асоціацію за умови, якщо в Брюсселі помітять позитивні зрушення у справі Тимошенко.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •