Тимошенко розраховує на скасування вироку Європейським судом

Ю Тимошенко під час оголошення вироку (фото - Reuters)

Захист екс-прем’єра Юлії Тимошенко може забрати вирок в її справі у канцелярії Печерського суду вже сьогодні.

Про це на засіданні суду сказав суддя Родіон Кірєєв, повідомляє Gazeta.ua.

За його словами, захист може подати апеляцію на це рішення протягом 15 днів. Р. Кірєєв також рекомендував кваліфікаційній комісії адвокатів звернути увагу на дії адвоката Миколи Сірого, який, на думку суду, затягував судовий процес і перевищував свої повноваження.

“Апеляція має бути подана протягом 15 днів з моменту отримання рішення. Ми сподіваємось, що сьогодні воно буде нами отримано і ми найближчим часом подамо апеляцію”, – заявив адвокат Юрій Сухов.

Після того, як суддя завершив оголошення вироку, деякі журналісти закричали: “Ганьба!”

Після оголошення вироку Ю. Тимошенко поцілувала свою доньку та на прощання помахала присутнім у залі. Потім її вивели із приміщення суду. Захист екс-прем’єра також наголосив, що Юлія Тимошенко перебуватиме у Лук’янівському СІЗО доти, доки Апеляційний суд не ухвалить рішення щодо вироку.

Вирок Юлії Тимошенко, в разі оскарження, набуде чинності лише після того, як буде винесений вердикт апеляційного суду, –  наголосив  Радіо Свобода  колишній міністр юстиції, директор Інституту  правової політики Микола Оніщук. До того часу, як вирок не набуде законної сили, він не може бути оскаржений у Європейському суді з прав людини в Страсбурзі.

«Рішення суду першої інстанції не набуває законної сили, якщо воно оскаржується до суду апеляційної інстанції. Дуже ймовірно, що адвокати пані Тимошенко подадуть таку скаргу», – сказав екс-міністр юстиції.

За словами Миколи Оніщука, фактично апеляційний суд розглядає справу заново, тож тривалість розгляду як правило не більша, ніж у суді першої інстанції. На думку Миколи Онішука, розгляд справи Тимошенко в апеляційному суді може тривати від місяця до двох.

Ю. Тимошенко розраховує, що Європейський суд з прав людини скасує вирок, винесений їй Печерським районним судом Києва за результатами розгляду справи про газові угоди 2009 року. Екс-прем’єр-міністр вважає вирок незаконним.

Європейська комісія глибоко розчарована вироком у справі Юлії Тимошенко. Про це заявила верховна уповноважена ЄС з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон на брифінгу для журналістів у Брюсселі.

“ЄС перегляне політику щодо України, – мовиться в заяві. – Те, як українська влада загалом поважає всезагальні цінності і верховенство права, а особливо, як вона діє відносно цих справ, ризикує голибоко вплинути на двосторонні відносини між ЄС і Україною, включно із завершенням Угоди про асоціацію, нашим політичним діалогом і співпрацею у ширшому сенсі”, повідомляє BBC Ukrainian.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •