Тимошенко погодилася їхати в Німеччину на лікування. Януковича попросили про помилування

Тепер Тимошенко чекає на рішення Януковича
Тепер Тимошенко чекає на рішення Януковича

Колишній президент Польщі Александр Квасневський і колишній президент Європейського парламенту Пет Кокс відвідали екс-прем’єра Юлію Тимошенко і передали їй пропозицію переїхати на лікування до Німеччині. Вона погодилася зробити це.

Про рішення Тимошенко стало відомо зі слів її захисника Сергія Власенко, який сьогодні в Києві зачитав її заяву, передає Радіо Свобода.

В своїй заяві Тимошенко запевнила, що не проситиме закордоном політичного притулку. Вона наголосила, що згодна на лікування в Німеччині не тому, що не довіряє українським лікарям і медичному персоналу. Вона також подякувала лікарям, медсестрам і всім, хто їй допомагає в харківській лікарні.

За словами Власенка, Кокс і Квасневський також передали президентові України Віктору Януковичу прохання про помилування Тимошенко.

Власенко нагадав, що 15 жовтня має відбутися звіт місії Квасневського і Кокса з приводу виконання Україною критеріїв Євросоюзу з метою підготовки до підписання угоди про Асоціацію з ЄС. Саме тому, за словами Власенка, європейські політики наполягають, щоб Тимошенко залишила Україну саме до цієї дати.

“Кілька годин тому в мене відбулася зустріч із представниками місії Європейського парламенту Петом Коксом і Александром Квасневським. Я маю дозвіл від них повідомити вам про те, що сьогодні під час зустрічі з Віктором Януковичем для юридичної легалізації можливості виїзду Тимошенко за кордон Кокс і Квасневський подали підписане ними клопотання про помилування Юлії Тимошенко”, – сказав С. Власенко.

Ю. Тимошенко відбуває 7-річне ув’язнення у справі про укладення газових контрактів із Росією в 2009 році. На даний час вона перебуває в лікарні Харкова. Її соратники неодноразово заявляли про необхідність дозволу для Тимошенко виїхати на лікування за кордон. Президент Віктор Янукович заявляв, що не має правових механізмів вирішити питання екс-прем’єра, проте нещодавно дав зрозуміти, що що вирішення питання колишнього прем’єра Юлії Тимошенко варто очікувати у жовтні.

Раніше повідомлялося, що у спеціальному центрі клініки Charité в берлінському районі Теґель, де лікують відомих пацієнтів, вже готують палату для колишньої глави уряду України.

“Проблему Тимошенко” називають однією з перешкод на шляху до підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС у листопаді цього року.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •