Цієї ночі Україна переходить на літній час

Цієї ночі спимо на годину менше

Сьогодні вночі, о третій ранку за київським часом, Україна перейде на літній час. Годинникову стрілку буде переведено на одну годину вперед, передає УНН.

У лютому цього року Кабмін вніс на розгляд Верховної Ради проект закону “Про порядок обчислення часу на території України”, яким передбачено введення другого часового поясу (київський час) без щорічного переведення годинникової стрілки.

У разі прийняття законопроекту він набуде чинності 1 листопада 2012 року.

Відтак, є пропозиція перевести годинникову стрілку навесні на літній час, а восени скасувати дію літнього часу й уже не переводити годинникову стрілку, тобто ввести на території України час другого часового поясу (київський час) без щорічного переведення годинникової стрілки, як передбачено у проекті закону.

Після переведення годинників 25 березня, різниця в часі між Києвом і Нью-Йорком (Вашингтоном) складе 7 годин (США переводять стрілки в листопаді), Києвом і Лондоном (Лісабоном) – 2, Києвом і Берліном (Парижем, Мадридом, Римом, Віднем, Варшавою, Прагою, Стокгольмом) – 1.

При цьому в Києві, Мінську, Гельсінкі, Вільнюсі, Ризі, Таллінні, Кишиневі, Бухаресті, Софії, Афінах, Стамбулі, Єревані, Баку, Тель-Авіві буде діяти однаковий час. Різниця в часі між Києвом і Москвою (Санкт-Петербургом, Тбілісі) складе годину, між Києвом і Єкатеринбургом, Челябінськом – 3, а між Києвом і Новосибірськом – 4, повідомляє Газета.ua.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •