Трамп несподівано закликав країни G7 до скасування всіх мит і тарифів

Президент США Дональд Трамп здивував лідерів найбагатших країн світу своєю пропозицією відмовитися від всіх бар’єрів у міжнародній торгівлі.

Дональд Трамп

Трамп прибув на саміт “Великої сімки” після того, як запровадив митні тарифи на сталь і алюміній імпортовані з країн Європи і Канади. Цей крок викликав жорстку критику з боку лідерів країн-партнерів США напередодні саміту в Квебеку, які звинуватили Трампа у “протекціонізмі”.

Але Трамп, схоже, зміг “перевернути” стіл переговорів своєю пропозицією, яку його ключові економічні радники назвали “закликом до режиму вільної торгівлі”.

“Жодних тарифів, жодних бар’єрів, саме так має бути, і жодних субсидій”, заявив Трамп у 30-хвилинній промові в суботу. “Я це запропонував і всі – я сподіваюся, повернулися до себе щоб все проаналізувати”, додав Трамп.

“Якщо вони вирішать помститися, це буде помилкою”, сказав Трамп реагуючи на погрози дій у відповідь з боку партнерів по G7.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель підтримала заклик Трампа до подальшого звільнення і додала, що відповідні переговори будуть продовжуватися.

“Ми також погодилися з тим, що хочемо знизити тарифи і ліквідувати торгові бар’єри, а також, зменшити рівень субсидій”, сказала Меркель, виступаючи перед журналістами.

Меркель висловила сподівання, що всі країни учасниці саміту G7 підпишуть заключний меморандум, хоча розбіжності щодо формулювань стосовно торгівлі, Ірану та Росії, ще залишаються.

(за матеріалами Bloomberg)

поділитися:
  • 20
  •  
  •  
  •  
  •  
  •