Трамп відкликав свій підпис під спільною заявою після закінчення саміту G7

Після завершення в Канаді саміту G7 президент США Дональд Трамп у неділю, 10 червня, по дорозі до Сингапуру, раптом відкликав свій підпис під заключною спільною заявою. Таке в історії клубу країн “Великої сімки” сталося вперше.
Учасники саміту G7 2018 року

Своє рішення Трамп оголосив через соціальну мережу Twitter одразу після оприлюднення заключної спільної заяви і мотивував його позицією кандського прем’єр-міністра Джастіна Трюдо щодо нових мит США на сталь та алюміній.

“Джастін Трюдо під час саміту G7 саміту виглядав м’яким та скромним, а після мого від’їзду сказав на прес-конференції, що “мита США були досить образливими” і що “йому не сядуть на голову”. Дуже нечесно і слабко!” – написав Трамп на своїй сторінці в Twitter.

В свою чергу, в ЄС заявили про підтримку заяви Великої сімки.

“Ми дотримуємося комюніке у тому вигляді, в якому його було погоджено всіма учасниками”, – повідомив прес-секретар президента Ради ЄС Дональда Туска.

Під час прес-конференції шести країн по завершенню саміту G7 Джастін Трюдо заявив, що Канада підвищить мита для США у відповідь на запровадження з боку Вашингтона нових мит на сталь та алюміній. “Ми не хотіли б цього робити, але абсолютно точно підемо на цей крок, оскільки ми, канадці, привітні та мудрі, але не дозволимо собі сідати на голову”, – підкреслив Трюдо.

Раніше президент Трамп закликав до відмови від усіх тарифів і мит а також від державних субсидій у сфері міжнародної торгівлі.

поділитися:
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •