Троє американських вчених розділять Нобелівську премію з фізики

Лауреати Нобелівської премії з фізики 2011 року - А. Рісс, С. Перлмуттер та Б. Шмідт

Нобелівську премію з фізики присудили трьом вченим за відкриття про те, що розширення Всесвіту прискорюється. Науковці виявили це, спостерігаючи за вибухами зірок.

Половина премії у майже півтора мільйони доларів США піде американцю Солу Перлмуттеру (Saul Perlmutter), а другу половину розділять між собою Браян Шмідт (Brian P. Schmidt), який має громадянство США та Австралії, і Адам Рісс (Adam G. Riess) з США, повідомляє BBC Ukrainian.

У ході дослідження троє вчених вивчили кілька десятків наднових зірок так званого Першого типу в процесі вибуху і виявили, що, як виглядає, більш віддалені об’кти рухаються швидше. Відкриття вчених вказує на те, що Всесвіт не лише розширюється, а цей процес ще й невблаганно прискорюється.

Результати роботи вчених піднімають низку складних питань. Наприклад, аби пояснити розширення Всесвіту у контексті домінуючої нині теорії про темну енергію та речовину, слід вважати, що Всесвіт на три чверті складається із неї.

Вважають, що ця темна енергія і спричинює розширення Всесвіту, яке, згідно з припущеннями науковців, є результатом Великого вибуху, який стався приблизно 14 мільярдів тому. У 2006 році це саме тріо науковців за свої дослідження отримало премію Шоу у галузі астрономії. Коли вчені починали свої дослідження у середині 1990-х років, вважалося, що їх відкриття підтримують концепцію, яку вперше висунув Альберт Ейнштейн. Згодом він відмовився від ідеї і називав її своєю найбільшою помилкою.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •