The Wall Street Journal розповів, що великі знижки під час розпродажів – це ніякі не знижки

40% знижки? Вас просто вводять в оману
40% знижки? Вас просто вводять в оману

Коли покупці вибираються до магазинів у пошуках знижок, як наприклад цього тижня, у так звану, “Чорну п’ятницю” (Black Friday), вони стануть свідками театру ритейлу.

Магазини торгових центрів час від часу відкидають всі обмеження і пропонують покупцям шалено привабливі знижки. Проте, ветерани роздрібної торгівлі стверджують, що в більшості випадків, ці знижки – ні що інше, як якісно створена ілюзія, пише видання The Wall Street Journal.

Більшість з нас впевнені, що продавці застосовують великі знижки, щоб заробити щось на товарі, який погано продавався і почав переповнювати склади. Але цей сценарій не відповідає дійсності. Більшість великих ритейлерів працюють за зворотньою схемою. Вони отримують від постачальників одразу такі ціни, які, навіть після шалених знижок від стартової ціни, під час розпродажів, гарантують їм необхідні прибутки.

Якщо ви бачите светр який коштує 39,99 після 40% знижки, то це не означає, що його планували продавати по 68, тобто по початковій ціні. Він надійшов до магазину вже за ціною в яку закладено згадану знижку.

За період з 2009 по 2012 рік, продавці підняли середню знижку, яку пропонують у своїх магазинах, від 25% до 36%, а заробляють не менше, а більше, повідомляє сайт Savings.com, який відслідковую всі розпродажі.

Я їм вдається за таких знижок не втратити бізнес? За цей самий період, повна маржа магазину, тобто різниця цін за яку магазин продає речі і цін, за якими він їх купляє, залишалася незмінною – 27.9%, стверджують у FactSet.

“Знижки вже закладено у відпускній ціні товару, за якою він потрапляє в магазини”, говорить експерт компанії Macquarie Equities Research.

Стартова ціна, без знижки, необхідна лише для того, щоб потім “легалізувати” оголошення знижок, і почати продавати речі за запланованими цінами, кажуть спеціалісти. Без цього фокусу продавці могли б мати проблеми з законом.

Як це працює в житті. Постачальник продає магазину светр за ціною в 14.50. Рекомендована ціна продажу – 50, що дає ритейлеру приблизно 70% маржі. Кілька светрів продаються за цією ціною. Потім значно більше продається за 44.99, після першої знижки. Практично всі вони продаються за 21.99, на повному розпродажі. Це гарантує продавцеві середню ціну продажу приблизно біля 28 і на кожному светрі магазин заробляє біля 45%.

Продавці не завжди так працювали. раніше, вони продавали більшість оварів за стартовою ціною, а знижки були потрібні для того, щоб “очистити” полиці. Ця практика почала мінятися в 70-80-ті роки, коли кількість магазинів зросла і конкуренція стала жорсткішою.

Сьогодні торгівля пристосовується до нових реалій електронної комерції. Це відкриває нові можливості для того, щоб заробити імітуючи великі знижки.

Речниця Amazon розповіла, що інформація на більшості сайтів не відповідає реальному стану речей, а продавці так часто міняють ціни, що практично нереально їх порівняти у різних компаній.

Тепер стає нормою піднімати ціни напередодні святкових розпродажів, а потім різко їх “знижувати”, пропонуючи шалені знижки.

Федеральна комісія з регулювання торгівлі в США прямо рекомендує продавцям “продавати товари за рекомендованою ціною достатньо довгий проміжок часу” перш ніж застосовувати знижки.

Ігри продавців зі знижками вже привели до того, що покупці починають судитися з магазинами. Видання наводить приклад справи про “фантомні знижки”. жінка подала в суд на магазин який продав їй блузку зі знижкою 40% від “регулярної” ціни 30 доларів. А потім з’ясувалося, що магазин ніколи не продавав цю річ за 30 доларів, вона завжди коштувала 17.99 — саме стільки заплатила жінка, яка подала за це в суд. Вона стверджує, що ніколи б не купила блузку, якби знала, що знижка – фантом.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •