The Atlantic: Обама набирає в адміністрацію журналістів. Кому це вигідно?

Рік Стенджел - один з тих, хто обрав державну службу
Рік Стенджел – один з тих, хто обрав державну службу

Перехід головного редактора журналу Time Ріка Стенджела на роботу в адміністрацію президента США Барака  Обами – це останнє свідоцтво нового тренду серед журналістів ключових видань, які залишають медіа заради роботи в адміністрації, повідомляє сайт Atlantic.

Р. Стенджел, який отримав посаду в Державному департаменті, – один з 15, або, за іншими оцінками, 19,  журналістів, які проміняли журналістику на місце в команді Обами, де разом з ним збираються радикально змінити Америку, наголошує видання Breibart News.

Ціла хвиля журналістів почали працювати на президента ще коли адміністрація лише формувалася, а багато медіа організацій опинилися в складному фінансовому становищі і скорочували штат. Ед О’Кіффі з The Washington Post час від часу оцінював кількість своїх колишніх колег, які опинилися в державних кабінетах. В травні 2009 він нарахував їх десятеро, 14 – в 2010 році, а в 2011 – 13.

Пол Беддард з The Washington Examiner нарахував 19 журналістів, які працювали на Обаму в лютому 2012 року, але він брав до розрахунку не тільки офіційні посади, але і групу підтримки.

Незважаючи на кількість тих, хто вже працює в адміністрації, багато журналістів з впливових видань і телеканалів, таких, як CBS, ABC, CNN, Time, the Washington Post, Boston Globe і the Los Angeles Times із задоволенням би перейшли на роботу в адміністрацію, роботу якої вони мали б  відстежувати і критикувати. І це не тільки тривожний симптом, але і такий, що багато пояснює.

Навіщо комусь, хто розраховує в перспективі опинитися в кріслі одного з кабінетів уряду країни, робити зараз щось таке, що може засмутити потенційного роботодавця? Навіщо розслідувати можливі наслідки запропонованих майбутнім босом реформ, чи витягувати на світло таємниці сумнівних міжнародних угод?

Більше того, чому не можна уявити, що ці нові робочі місця створюються адміністрацією навмисно? Це чудовий меседж влади до світу медіа: не копайте дуже глибоко, не паліть мости, не засмучуйте нас і не дратуйте, і ви отримаєте шанс врятуватися з медійного корабля, який має от-от затонути.

І це – працює.

 

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •