Tesla представила електричну вантажівку та спорткар

Tesla представила електричну вантажівку та спорткар

Компанія Tesla Inc (TSLA.O) провела у Каліфорнії презентацію двох нових розробок – електричної вантажівки (напівтягача) Semi і спорткара Roadster, який став сюрпризом для всіх присутніх. За словами Ілона Маска, це спортивне авто ціною $200,000 буде найшвидшим автомобілем, який випускається серійно.

Спорткар є удосконаленою версією першого електромобіля, який розробляли конструктори Tesla. Четверо людей зможуть проїхати в ньому 1,000 км на одній зарядці. Це новий рекорд для електромобілів, заявив Маск. З 0 до 100 км/год авто розганяється за 1.9 сек, що робить його найшвидшим авто, яке випускається серійно.

Roadster

Перші тисячу спорткарів будуть продаватися за ціною $250,000 кожний, пізніше ціна впаде до $200,000.

Цінну напівтягача Semi Маск не назвав, але додав, що випускатися ця модель буде з 2019 року, тоді як Roadster піде в серію з 2020.

Вантажівка буде здатна подолати 800 км на одній зарядці з максимальним навантаженням та рухаючись зі швидкістю дозволеною на хайвеях. Tesla Semi це авто класу Class 8, тобто найважчого серед траків. За 30 хвилин її батареї можна буде зарядити до рівня, що дозволить проїхати ще 600 км.

Зараз дизельні тягачі здатні на повному баку проїхати 1600 км. За словами Маска, експлуатація дизельних тягачів на 20% дорожча, ніж електричного з розрахунку на 1 км шляху.

Кабіна водія не обладнана спальним місцем. Дизайн кабіни передбачає центральну посадку водія для кращої видимості. З обох боків у водія будуть 2 сенсорних екрани.

Відомо, що виробники зараз, головним чином, зацікавлені у виробництві тягачів середнього класу, а не важковаговиків у сегменті, який обрали в Tesla.

Tesla потребує значних інвестицій, щоб створити завод для випуску своїх вантажівок. Не виключено, що обслуговування та зарядка електричних траків, що будуть в експлуатації по всій території США, може стати досить дорогим і складним.

Акції Tesla виросли на 46% протягом цього року, що зробило її другою в США серед автовиробників за ринковою оцінкою.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •