Ситуація на АЕС «Фукусіма» в Японії залишається некерованою

Ситуація на аварійній АЕС залишається неконтрольованою

В якому стані нині перебувають реактори на зруйнованій АЕС «Фукусіма», точно невідомо, хоча від моменту аварії минуло понад два місяці. Японська компанія ТЕРСО оголосила, що збирається ще цього року повністю взяти ситуацію під контроль. Утім, на думку оглядачів, цей графік ліквідації наслідків найбільшої атомної катастрофи після Чорнобиля ще не раз доведеться змінювати.

 

«У першому реакторі справді розплавилося паливо, – каже депутат японського парламенту Ґоші Хосоно, якого уряд призначив координувати роботи на АЕС «Фукусіма». – Але процес охолодження відтоді досяг реального прогресу». За його словами, температура в камерах тепер становить приблизно 100 градусів за Цельсієм.

Що стосується плану, який розробила компанія ТЕРСО, то японський прем’єр-міністр Наото Кан налаштований оптимістично: «Ми, як і раніше, сподіваємося, що через півроку станеться остаточна стабілізація атомної станції. Це відповідає первинному плану – від шести до дев’яти місяців».

Але умови є набагато складнішими, ніж спочатку думали. В одному місці в першому реакторі на «Фукусімі» зафіксували радіоактивність на рівні 2000 мілізівертів на годину. Це означає, що люди там працювати не можуть. Зважаючи на те, що незабаром на північному сході Японії почнеться сезон дощів, оглядачі очікують збільшення рівня радіації навколо АЕС.

Незважаючи на катастрофу на атомній електростанції «Фукусіма», Японія не має наміру відмовлятися від атомної енергетики, заявив прем’єр-міністр країни Наото Кан у середу, 18 травня. Водночас він сказав, що країна хоче посилити контроль за безпекою на своїх АЕС.

(за матеріалами сайту DE-WORLD.de)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •