Світ вшановує пам’ять жертв теракту 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку

Світ вшановує пам’ять жертв теракту 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку

10 років минуло з дня жахливого теракту в Нью-Йорку

Американці вдесяте вшановують пам’ять жертв трагедії 11 вересня 2001 року, що стала поворотним пунктом у внутрішній і міжнародній політиці США.

Траурна церемонія, де будуть присутні президент США Барак Обама, екс-президент Джордж Буш-молодший, губернатори штатів Нью-Йорк і Нью-Джерсі – нинішні, і ті, хто займали дані посади на час трагедії, мери Нью-Йорка Майкл Блумберг і Рудольф Джуліані, який прийняв удар у 2001, вперше відбувається не на “граунд Зіро”, а у відкритому на “нульовій позначці” національному меморіалі, повідомляє агентство УНН.

За традицією, рідні та близькі зачитають імена всіх загиблих під уламками веж-близнюків Міжнародного торгового центру – поіменне поминання триває близько чотирьох годин. Офіційно встановлено близько 2 тисяч 750 імен з більш ніж 3 тисяч жертв.

Цей жалобний мартиролог відбудеться, можливо, востаннє. Напередодні лунали заяви, що 11 вересня відтепер буде відзначатися не як день жалоби, а як день відродження. Імена всіх загиблих тепер увічнені на плитах відкритого меморіалу, де фундаменти веж-близнюків, що колись височіли на містом, заповнені водою, що падає вглиб, символізуючи живу пам’ять і нерозривність часів. Хоча повністю відбудувати “граунд Зіро” і втілити проект відтворення району в новому образі з гігантською “Вежею Свободи” так поки і не вдалося.

На нинішній жалобній церемонії не буде промов – сьогодні тут будуть лунати тільки поетичні рядки, як не буде і молитов. Молитви і дзвони будуть звучати в цей день не на місці церемонії, а в храмах Нью-Йорка. Увечері на місці, де височіли будівлі, що символізували ділову потужність Нью-Йорка, в небо піднімуться два могутні промені прожектора.

Як відомо, десять років тому, 11 вересня 2001 року, був здійснений найбільший в історії людства терористичний акт. Терористи-смертники на захоплених літаках атакували вежі Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку і будівлю Пентагону у Вашингтоні. Внаслідок атаки загинуло більше трьох тисяч чоловік. Під час терактів загинули ті, хто перебував у будівлях та на захоплених літаках.

httpv://www.youtube.com/watch?v=xDh_pvv1tUM

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •