Суд визнав модельєра Джона Гальяно винним у антисемітизмі

Джон Гальяно у суді (фото - WENN.com)

Виправний суд Парижа звинуватив британського модельєра Джона Гальяно в антисемітизмі та засудив до штрафу у 6 тисяч євро з випробувальним терміном.

Суд розглядав два позови: перший було подано 41-річним Філіпом Віржіті і 35-річною Жеральдін Блох, яких дизайнер образив у паризькому кафе La Perle 24 лютого; другий — жінкою, з якою Д.Гальяно посварився там же, але 8 жовтня 2010 року, повідомляє сайт DT.ua.

В результаті суд визнав Гальяно винним за двома цими епізодами. У першому випадку модельєра засуджено до штрафу 4 тисячі євро умовно, у другому — до штрафу 2 тисячі євро умовно.

Д.Гальяно також повинен виплатити по 1 євро жертвам образ і п’яти антирасистським організаціям, які брали участь у справі. Окрім того, суд зобов’язав модельєра оплатити судові витрати правозахисників.

У разі ж жорсткого обвинувального вироку, Д.Гальяно міг потрапити до в’язниці на строк до шести місяців і бути оштрафованим на суму до 22,5 тисячі євро.

Нагадаємо, 25 лютого в одному з паризьких барів Гальяно ображав евреїв і зізнавався в коханні до Гітлера. Вибухнув скандал, який призвів до звільнення Гальяно з фірми Christian Dior.

«Він бачив цей відеозапис, бачив і цього чоловіка, трохи дивного, який говорив такі речі … Він знає, що цей запис існує і що людина, яка це говорить, — він сам. Єдине, що він хоче сьогодні заявити, це те, що він не антисеміт», — каже адвокат Гальяно Орельєн Амелл.

Сам модельєр, виступаючи в середу, 22 червня, на процесі, пояснив подію пристрастю до алкоголю, антидепресантів і снодійного, а також «напруженою і виснажливою роботою» у Christian Dior і власній фірмі модного одягу.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •