Суд в Швейцарії покарав жінку, яка читала електронну пошту чоловіка

Суд в Швейцарії покарав жінку, яка читала електронну пошту чоловіка

Жінці зі швейцарського кантону Aargau висунуто звинувачення у кримінальному злочині, який полягає в тому, що вона без відома чоловіка відкривала його електронну пошту і читала повідомлення та завантажувала інформацію.

Після того, як чоловік відкрив другий поштовий еккаунт на їхньому спільному домашньому комп’ютері, у його дружини виникли певні підозри, розповідає видання Aargauer Zeitung.

Подружжя користувалося одним комп’ютером і вони не приховували свої паролі до електронної пошти. Для нового еккаунту чоловік використав свій старий пароль, тому дістатися до нього не було складно.

Через пошту жінка з’ясувала, що її чоловік в різні часи мав кілька романів з жінками на стороні. Після скандалу, він перебрався в інше помешкання, а з часом подав на дружину позов до суду за читання його кореспонденції без його відома.

Прокурор визнав жінку винною і призначив їй покарання у вигляді штрафу 9900 франків і ще додатково 4300 франків – за втручання у приватні дані чоловіка.

На комп’ютері збереглися докази того, що дружина цікавилася в Google, чи не є її дії злочином, отже, вона розуміла, що потрапила у “сіру зону” і може бути покарана за те, що робить. Чіткої відповіді на свій запит вона, до речі, не знайшла.

Після апеляції суд знову визнав її дії злочином, але суттєво зменшив суму штрафу, врахувавши, що подружжя не ховало свої паролі одне від одного.

За законами Швейцарії, читання даних, захищених паролем чи кодом, без дозволу власника є кримінальним злочином і карається штрафом або позбавленням волі терміном до трьох років.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •