Суд у Лондоні розглядає позов Березовського проти Абрамовича

Роман Абрамович не зміг зупинити розгляд справи у суді

У Високому суді Англії і Уельсу починається розгляд позову російського олігарха, який отримав у Лондоні політичний притулок, Бориса Березовського проти його колишнього бізнес-партнера, власника футбольного клубу Chelsea Романа Абрамовича.

Попередні слухання позову відбулися ще 2008 року, але відтоді сторони вели юридичні суперечки про підстави для судового розгляду, повідомляє BBC Ukrainian.

Б. Березовський звинувачує Р. Абрамовича в тому, що той викупив частку Березовського в компанії “Сибнефть” за заниженою ціною і під тиском. Р. Абрамович всі звинувачення відкидає.

Крім того, позов Б. Березовського містить свідчення, з яких випливає, що Р. Абрамович порушив умови трастової угоди, коли 2003 року продав 50% металургійної компанії “Русал” Олегу Дерипасці без згоди співвласників цього пакету – самого Березовського і його бізнес-партнера Бадрі Патаркацишвілі.

Наприкінці липня Високий суд призначив початок слухань позову на 3 жовтня і відмовився задовольнити прохання Р. Абрамовича, аби розгляд справи припинили.

“Доказовість цієї справи цілком побудована на усних розмовах, які ніяк не задокументовані і на той час не мали жодних письмових підтверджень, якщо якісь підтвердження взагалі існували, – заявив на попередніх слуханнях 2008 року адвокат Р. Абрамовича Ендрю Попплуел. – Відповідач вважає ці твердження безпідставними і розглядає їх як повний блеф”.

У заяві адвокатів Б. Березовського сказано, що вимога відшкодування збитків у частині позову, що стосується компанії “Сибнефть”, складає понад 3 млрд доларів, а в частині “Русалу” – приблизно 650 млн доларів.
Інший фігурант справи, якого згадує Березовський, – Бадрі Патаркацишвілі – помер у Лондоні внаслідок серцевого нападу в лютому 2008 року.

Британські видання в понеділок окреслили судовий позов “битвою російських олігархів”.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •