Створено 3D модель поверхні Місяця

Місяць в 3D

Вчені з Німеччини створили вражаючу 3D модель Місяця, використовуючи 70 тис. фотографій з архіву NASA. Вони розраховують, що їхня праця допоможе майбутнім експедиціям на Місяць.

Тривимірна модель супутника Землі – розробка Німецького аерокосмічного центру (German Aerospace Centre (DLR). Центр є аналогом американського агентства NASA. Більше ніж 70 тис. зображень поверхні Місяця були зроблені супутником NASA який обертається на навколомісячній орбіті з 2009 року, повідомляє DLR.

Один з учасників проекту Франк Шолтен (Frank Scholten) розповів, що він вивчав фотографії піксель за пікселем та розраховував розташування більш ніж 100 млрд точок тривимірної моделі. Проект охоплює 37 млн квадратних кілометрів , або 98% поверхні Місяця. Всі розрахунки, що тривали 2 тижні, виконувалися на 40 комп’ютерах.

Детальне відтворення поверхні Місяця дозволить також активізувати і інші дослідження, наприклад, пошук відповіді на запитання чи може існувати на поверхні супутника Землі вода у стані льоду.

Модель також надає можливість відтворювати умови попередніх місій на Місяць та допомогти вченим краще вивчити регіони в яких побували астронавти та беспілотні апарати.

Але дійсно корисною нова розробка буде тим, хто вирушить до Місяця у майбутньому. Останній раз людина виходила на поверхню цього космічного тіла у 1972 році під час місії Apollo 17. Майбутні дослідники матимуть можливість краще вивчити умови перебування на Місяці та вибрати оптимальні місця для посадки.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •