Стів Джобс пішов у відставку з поста CEO Apple

Відставка Джобса стала вибухом для всього ринку

Легендарний керівник Apple Cтів Джобс подав у відставку через проблеми зі здоров’ям. Зміна керівництва концерну, успіх якого пов’язують передусім з особистістю Джобса, вже вдарила по курсу акцій Apple, повідомляє Deutsche Welle.

“Я завжди казав, що як настане день, коли я вже не зможу виконувати обов’язки керівника, то я буду першим, хто про це вам скаже. На жаль, цей день настав»,- зазначається в заяві про відставку 56-річного Стіва Джобса, оприлюдненій у середу, 24-го серпня. Однак «батько» Apple не відмовляється повністю від свого дітища, він надалі очолюватиме раду директорів компанії, контролюючи її подальші дії. Тепер біля керма концерну стоятиме Тім Кук (Tim Cook), директор, котрий до цього керував поточними справами концерну і вважався “правою рукою” Стіва Джобса. Аналітики зауважують, що він, очевидно, продовжуватиме попередню політику компанії.

Джобс - це Apple

Через хворобу засновник Apple вже від січня цього року відійшов від справ. Винятками були тільки презентація останньої версії iPad та обід з президентом США Бараком Обамою, який той влаштував для керівників компаній з галузі високих технологій. Не дуже гарний вигляд 56-річного чоловіка породив тоді спекуляції стосовно стану його здоров’я. Джобса 2004-го року вже лікували від раку підшлункової залози. 2009-го йому пересадили печінку.

Як і багато історій успіху комп’ютерної доби, історія Стіва Джобса теж почалася зі старого гаража у Каліфорнії, котрий належав його прийомним батькам. 21-річний юнак, який з дитинства дуже цікавився технікою, наприкінці 70-х років сконструював там свій перший комп’ютер, а потім захотів зробити його доступним для кожного. Як показала практика, цю ідею вдалося втілити в реальність.

1976-го року Джобс, котрий покинув навчання в університеті, разом зі Стівом Возняком заснували Apple. 1984-го року з’явилося революційне рішення – перший комп’ютер Macintosh, який одразу ж завоював ринок. Однак вже невдовзі, 1985-го року, через стратегічні суперечки в Apple Джобса витиснули з фірми, співзасновником якої він був. Як, видається, цей удар його багато чому навчив. Коли 1997 Джобс знову повернувся до керівництва компанією, щоб вивести її з глибокої кризи, він оточив себе топ-менеджерами, яким довіряв, реалізовував свої ідеї всупереч усіляким сумнівам, навіть коли йому закидали свавілля та диктаторський стиль управління.

Результат говорить сам за себе – успіх Apple пов’язаний головним чином з особистістю Стіва Джобса. Тому повідомлення про його проблеми зі здоров’ям регулярно викликали нервові реакції у інвесторів.

Цього разу – реакція дуже схожа. Після звістки про відставку «батька» Apple акції корпорації одразу почали дешевшати. У Нью-Йорку курс одразу ж упав на понад п’ять відсотків. У четвер 25-го серпня під час торгів на біржі у Франкфурті-на-Майні вранці курс акцій комп’ютерного гіганта одразу ж знизився на понад шість відсотків.

«Apple – це Стів Джобс, без нього Apple це вже не Apple», -сказав, пояснюючи біржові настрої один з брокерів. Натомість папери конкурентів американського концерну почали дорожчати. Курс акцій південно-корейського концерну Samsung на торгах вранці у четвер у Сеулі зріс на три відсотки, ще одного конкурента LG – на чотири. Акції виробника комп’ютерів Lenovo подорожчали на торгах у Гонконзі на 1,8 відсотка.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •