США втратили найвищий кредитний рейтинг ААА від Standard&Poor’s

США вперше втратили один із найвищих рейтингів

Рейтингове агентство Standard&Poor’s у п’ятницю знизило найвищий кредитний рейтинг США з ААА до АА +, прогноз негативний, повідомляє агентство Reuters.

Причиною зниження рейтингу стали побоювання, пов’язані зі зростанням дефіциту бюджету країни. Він оцінюється у 1,65 трлн доларів, тоді як держборг країни дорівнює 14,3 трлн доларів. Рейтинг може бути знижений ще на одну сходинку у найближчі 12-18 місяців, якщо США недостатньо скоротять урядові витрати і зіткнуться з новими бюджетними труднощами, заявляють в S & P.

Втрата найвищого рейтингу від S & P – це значний удар по престижу країни, але, скоріше за все, він не вплине на ситуацію з торгівлею державними цінними паперами, бо вже очікувався всіма експертами та аналітиками.

Раніше стало відомо, що агентство Moody ‘s помістило довгостроковий і короткостроковий рейтинги США на перегляд, зниження можливе в липні.

Попит на американські облігації, що вважалися надзвичайно надійним капіталовкладенням, зараз нижче, ніж попит на облігації Великобританії, Німеччини, Франції або Канади, але експерти не очікують, що інвестори почнуть активно продавати американські цінні папери.

У вівторок Конгрес США після тривалих дебатів схвалив підвищення стелі держборгу на 2,1 трлн до 16,4 трлн і скорочення дефіциту бюджету на 2,4 трлн за наступні 10 років.

Адміністрація президента США Барака Обами одразу заявила про серйозні помилки в аналізі S & P. Агентство в розрахунках помилилося на 2 трлн, повідомили представники адміністрації. В Агентстві погодилися на виправлення розрахунків, але залишили свої висновки незмінними.

Після прийняття законопроекту про держборг агентства Moody ‘s і Fitch підтвердили рейтинг США на рівні ААА. Moody ‘s залишило прогноз негативним, Fitch запланувало провести більш ретельний аналіз кредитного статусу США до кінця місяця.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •