США та ЄС стурбовані арештом Тимошенко

Посол США в Україні Джон Теффт

Посольство Сполучених Штатів Америки в Україні оприлюднило в суботу заяву влади США, що вона стурбована арештом колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, повідомляє Радіо Свобода.

У заяві згадано, що цей арешт викликав міжнародну стурбованість щодо дотримання в Україні принципу верховенства права і став іще одним моментом, який створює враження політично мотивованих переслідувань.

Влада США поділяє цю стурбованість і закликає переглянути взяття Ю. Тимошенко під варту і розглянути можливість негайно звільнити її, мовиться в заяві.

Сполучені Штати нагадують, що вже порушували свою стурбованість щодо юридичних кроків стосовно Тимошенко та інших опозиційних діячів у розмовах із владою України, і запевняють, що продовжать уважно стежити за подальшими такими кроками.

Крім того, посольство США в Києві звернулося з проханням надати йому доступ до Ю. Тимошенко під час її перебування під вартою.

Представники європейських держав та політичних сил висловлюють стурбованість з приводу арешту одного з лідерів української опозиції Ю. Тимошенко.

Зокрема, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Катрін Аштон і комісар ЄС із розширення і Європейської політики сусідства Штефан Філе заявили, що «надзвичайно стурбовані» повідомленнями про події того дня в Печерському районному суді Києва, які завершилися арештом лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

Вони нагадали у спільній заяві, що Європейський Союз та інші міжнародні партнери України неодноразово наголошували на необхідності справедливих, відкритих і незалежних судових процесів, щоб уникнути будь-якої можливості відчути в них політику вибіркового правосуддя. Тому ці події викликають занепокоєння станом верховенства права в Україні, мовиться в заяві.

К. Аштон і Ш. Філе повторили попередні заяви свої й своїх колег про те, що від країни, яка прагне політичної асоціації з ЄС, очікують високих стандартів.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •