США: Голосування по “Плану Бейнера” відкладено

Голосування законопроекту Дж. Бейнера відкладено

В американському Конгресі Палата представників відклала голосування за законопроект, що його запропонував спікер Джон Бейнер (John Boehner).

Документ, якщо він стане законом, дасть змогу президентові підняти “стелю” державної заборгованості, повідомляє Радіо Свобода.

До 2-го серпня уряд мусить позичити трильйони доларів, бо інакше не буде чим платити по невідкладних рахунках.

Республіканці у Палаті представників, а їх там переважна більшість, принципово налаштовані проти того, щоб уряд витрачав більше, ніж має в кишені. Разом з тим, республіканці погоджувалися підняти стелю заборгованості, аби уряд міг уникнути дефолту, однак, вони вимагають значного скорочення видатків.

Президент Барак Обама рішуче проти цього. Він закликав до компромісу і двопартійної згоди, нагадучи, що у минулому республіканці й демократи при необхідності знаходили спільну мову. Дж. Бейнер, республіканець, спікер Палати представників, пішов назустріч і, відповідно, пом”якшив статті “свого плану”.

«Я свідомий того, що мій варіант далеко не бездоганний, – сказав Дж. Бейнер, – але проголосуймо за нього, аби уникнути кризи».

Тим не менше, спікерові поки що не вдалося переконати достатню кількість конгресменів з правого крила Республіканської партії, разом з вельми консервативними депутатами від так званої «Партії чаювання». Голосування відкладене.

Геррі Рід (Harry Reid), лідер демократичної більшості у верхній палаті Конгресу, Сенаті, заповідає поразку республіканського законопроекту у будь-якому вигляді.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •