Спільна шпигунська діяльність в ЄС нічим не поступається американській – Guardian

У Меркель шпигують не менше ніж у Обами - Guardain
У Меркель шпигують не менше ніж у Обами – Guardain

Розвідувальні служби країн Європи співпрацюють з метою ведення масового спостереження в інтернеті і моніторингу телефонного зв’язку. За масштабами спільна діяльність європейських розвідників нічим не поступається розвідувальній активності спецслужб США, які останнім часом стали об’єктом жорсткої критики в Європі, повідомляє в суботу газета Guardian.

За даними Guardian, які базуються на матеріалах наданих Едвардом Сноуденом, розвідка таких країн, як Німеччина, Франція, Іспанія, Швеція та Нідерланди, розробляє згадані спільні проекти, які включають спільну діяльність з Британським шпигунським агентством GCHQ.

Стаття в першу чергу ставить в незручне становище уряди Німеччині та Франції, які активніше за інших критикували масштабну розвідувальну діяльність американських спецслужб, про яку стало відомо в червні також із матеріалів Е. Сноудена, повідомляє Reuters.

Guardian: "Союз шпигунів"
Guardian: “Союз шпигунів”

Німеччина спільно з Бразилією підготували проект резолюції ООН, яка закликає покінчити з необмеженим шпигуванням за людьми, збиранням приватних даних та практикою втручання в глобальну мережу.

Особливе обурення в Німеччині викликали дані про багаторічне стеження американського розвідувального агентства за канцлером Анґелою Меркель, мобільний телефон якої також прослуховувався.

Цитуючи звіт, підготовлений в GCHQ у 2008 році, Guardian розповідає, що британські агенти були особливо вражені успіхами німецького агентства BND, яке “мало великий технологічний потенціал і прямий доступ до самого серця інтернету”.

Британське агентство також відзначило роботу шпигунів агентства DGSE з Франції, особливо підкреслюючи їхній зв’язок з неназваною великою телекомунікаційною компанією, вважаючи таке партнерство дуже перспективним.

Аналогічний огляд можливостей у звіті зроблено за матеріалами, які було отримано від розвідників Іспанії, Швеції та Нідерландів. Шведських колег британці вітали з ухваленням у 2008 році нового закону, який розширював можливості спостереження в країні.

І тільки розвідники з Італії не мали чим похвалитися через агресивну конкуренцію кількох агентств та існування значних обмежень на їхню діяльність з боку закону, повідомляє газета Guardain.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •