Sotheby’s вперше торгуватиме сучасним мистецтвом Східної Європи

Ілля Кабаков
Ілля Кабаков “Свята N 6”

Sotheby’s проведе перший в історії аукціон сучасного мистецтва зі Східної Європи.

Торги пройдуть 25 листопада в рамках “тижня російського мистецтва” в Лондоні. На продаж буде виставлено близько 100 картин, фотографій, інсталяцій і скульптур як відомих, так і молодих художників з Росії, Чехії, Угорщини, Польщі, Грузії, Азербайджану та Литви. Загальна вартість робіт, за попередніми оцінками, складає більше 2,2 млн фунтів стерлінгів.

Головним лотом торгів заявлена ​​рання робота Іллі Кабакова – “Свята No. 6” зі знаменитої серії “Свята”, за яку планують отримати від 800 тис до 1,2 млн фунтів стерлінгів, повідомляє РИА Новости.

Іншим ключовим лотом торгів стане триптих Дмитра Врубеля “Братський поцілунок” (40-60 тис фунтів стерлінгів) – прототип знаменитого графіті на Берлінській стіні. Робота створена у 1990 році, залишається єдиним збереженим варіантом того часу, оскільки настінний оригінал був знищений – пізніше, в 2009 році, Врубель відновив його.

І хоча художник стверджує, що ця робота – про кохання, і не була задумана як політичне висловлювання, “вона стала універсальним символом політичних змін і свободи”, – наголошується в повідомленні Sotheby’s.

“Ми зацікавлені у вивченні нових ринків з великим потенціалом і в тому, щоб вводити нові імена. Безсумнівно, Східна Європа, Росія та країни СНД мають великий потенціал – це значна частина Європи, що охоплює десятки країн, все ще недостатньо представлених на міжнародному мистецькому ринку. Ми розробляємо довгострокову стратегію з перспективою взаємодії з новими колекціонерами з цих країн”, – розповіла Джо Вікері, яка керує відділом російського мистецтва Sotheby’s .

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •