Сьогодні норвежський терорист публічно пояснить мотиви злочину якщо дозволить суд

Норвежський терорист Андерс Берінг Брейвік

Підозрюваний у скоєнні двох нападів у Норвегії Андерс Берінг Брейвік у понеділок постане перед судом. Поки що невідомо, чи буде виступ А. Брейвіка у суді публічним. Поліція просить про засідання за зачиненими дверима, але остаточне рішення ухвалить суд, повідомляє BBC Ukrainian.

Очікують, що 32-річний  норвежець пояснить, чим він керувався, коли влаштовував вибух бомби в Осло та стрілянину у молодіжному таборі на острові Утоя. Обидва напади трапилися в п’ятницю з різницею у кілька годин. Адвокат Гейр Ліпстад, який представляє Брейвіка, каже, що його клієнт має намір пояснити свої мотиви в суді. Брейвік, за словами адвоката, також назвав свої дії жахливими, але необхідними.

Жертвами цих атак стали більше 90 людей, доля кількох учасників табору досі невідома – їхні тіла не знайшли.

Нині поліцейські використовують міні-підводні човни, щоби знайти тіла ще кількох людей. Припускають, що вони потонули, намагаючись втекти від нападника.

Ще щонайменше 7 людей загинули в Осло, коли в центрі міста у повітря злетіло начинене вибухівкою авто.

За словами поліцейських, Брейвік наполягає, що діяв один. Поліція провела рейд у столиці Норвегії у зв’язку із нападами, кількох людей заарештували, але згодом відпустили. Місцеві ЗМІ повідомляють, що Брейвік багато років планував операцію.

За норвезьким законодавством Брейвіка можуть засудити до 21 року у в’язниці, але цей термін може бути подовжений, якщо буде вирішено, що він становить загрозу суспільству.

Норвезька поліція каже, що незадовго до атак у п’ятницю, Андерс Берінг Брейвік опублікував в інтернеті маніфест у 1500 сторінок та відео, де пояснював свої мотиви.

У документі йдеться про мультикультуралізм та імміграцію мусульман, а автор говорить, що є послідовником ордену тамплієрів. Це середньовічна християнська організація, яка брала участь у хрестових походах та, за деякими джерелами, була прихильницею ідеї про домінування білих людей.

У документі також ідеться про те, що європейський мультикультуралізм послабив національну самооцінку через те, що в документі названо “ісламською колонізацією Європи”. Адвокат Брейвіка каже, що його клієнт хотів покарати автохтонних європейців за зраду їхньої спадщини.

Свідки нападу на острові Утоя розказують про “жахливу картину”, як високий блондин, одягнений у поліцейську форму, попросив людей зібратися в одному місці і почав розстрілювати.

Повідомляють, що він мав два види зброї, зокрема автоматичну гвинтівку.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •