Сьогодні – день математиків, які хочуть позбутися числа пі

Сьогодні – день математиків, які хочуть позбутися числа пі

Математики виступають проти числа пі

З числом “пі” ми знайомі з дитинства. В школі діти вчать, що π дорівнює 3,14, і навіть існує день, який вважають “святом числа пі” – 14 березня (3-14).

Але зараз експерти вважають, що особливий статус цього числа – не найкраще рішення, повідомляє газета The Daily Mail.

Відношення довжини кола до його діаметра (саме так визначається число пі) – помилково вважається найважливішим з усіх характеристик кола, впевнені критики цієї математичної традиції. Не тому, що з цією константою щось не так, а тому, що є зручніша константа, яка має асоціюватися з колом.

“Пі – просто не найзручніше число, яке ми маємо пов’язувати з колом, бо так нас вчать. Було б вірно використовувати “тау”, число яке дорівнює подвоєному “пі”, цитує видання думку одного з вчених. “Тау” дорівнює приблизно 6.28. Саме “тау”, або подвоєне пі, є частиною багатьох формул та рівнянь, а це означає, що використання “тау” є більш натуральним вибором для головної константи кола і така заміна спростить розрахунки.

Серед математиків є такі, які вважають, що у підручниках математики потрібно перейти до використання “тау” і забути про “пі”. До речі, є спеціальний день для “тау” – 28 червня (6-28). Тобто саме сьогодні ентузіасти числа “тау” святкують свій день.

Відео, яке підготував ентузіаст заміни констант британський математик Кевін Хоустон (Kevin Houston):

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •