Швейцарія заморозила 1 млрд доларів північно-африканських можновладців

Мішлін Кальмі-Рей - міністр закордонних справ Швейцарії

Швейцарія заморозила біля 1 млрд. доларів активів пов’язаних з лідером Лівії Муамаром Каддафі та позбавлених влади кервіників Єгипту та Тунісу, повідомляє сайт BBC News.

За словами міністра закордонних справ Швейцарії Мішлін Кальмі-Рей, таких активів в країні було виявлено на суму 830 млн. швейцарських франків (960 млн. доларів).

Майже половина з виявленого (410 млн. франків) має відношення до екс-лідера Єгипту Хосні Мубарака та осіб з його близького кола. Ще 360 млн. франків – це гроші та майно режиму полковника Каддафі. Решта належить колишньому лідеру Тунісу Бен Алі та пов’язаним з ним особам.

М. Кальмі-Рей повідомила ці дані під час перебування в Тунісі з триденним візитом. Згідно її слів, активи заморожено на виконання відповідних розпоряджень уряду Швейцарії, що пов’язані з виявленням в країні потенційно нелегальних активів. “Це не тільки гроші, але і нерухомість”, додала вона.

Активи Бен Алі та Х. Мубарака було заарештовано одразу після повалення їх з постів внаслідок повстань в їхніх країнах, що відбулися в січні-лютому. У лютому також заблокували і активи М. Каддафі. Але тільки зараз влада Швейцарії оголосила публічно про ці заходи.

Нові уряди Єгипту та Тунісу вже звернулися до уряду Швейцарії з проханням передати їм заблоковані активи. Але жоден із запитів не містить достатньо доказів, що активи було отримано нелегальним, відповідно до швейцарських законів, шляхом, а отже поки немає підстав для звільнення таких активів.

З Лівією подібних переговорів урядом Швейцарії не ведеться.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •