Шляхом євроінтеграції Янукович впевнено крокує до другого президентського терміну

Китай буде головним пріоритетом Януковича у другий його термін
Китай буде головним пріоритетом Януковича у другий його термін

Результати опитування, яке провела компанія Research&Branding Group, свідчать про те, що президент Віктор Янукович є лідером електоральних симпатій українців, повідомляє Українська правда.

Якби президентські вибори відбулися вже на початку жовтня, за Януковича проголосували б 20,8% опитаних. За лідера партії “Удар” Віталія Кличка проголосували б 11,7% виборців, за екс-прем’єра Юлію Тимошенко – 10,9%, за главу політради “Батьківщини” Арсенія Яценюка – 6,3%.

Лідера комуністів Петра Симоненка підтримали б 4,9% опитаних, депутата Петра Порошенка – 3,2%, лідера “Свободи” Олега Тягнибока – 3,1%.

Проти всіх проголосували б 7,9% виборців. Не підуть на вибори 11,5%, не змогли відповісти – 16,6%.

Наявність прізвища Тимошенко у опитуванні і отриманий нею результат дає підстави для двох важливих висновків.

З одного боку, її результат значно перевищує показник А. Яценюка, який бачить себе лідером опозиції. І це незважаючи на фізичну відсутність Тимошенко на політичній арені. Але, виходить так, що виборці продовжують вважати її учасником всіх політичних процесів, які вони спостерігають. На їхню думку, ув’язнення Тимошенко не усунуло її з політичної арени, а навпаки, створило для неї унікальні умови, коли решта її соратників постійно були задіяні у привертанні особливої уваги до неї і її долі.

А. Яценюк весь цей час, фактично, замість того, щоб зміцнювати свій авторитет і вплив на опозиційне середовище і незадоволений діями влади електорат, працював на імідж Ю. Тимошенко. І ця робота дала свої результати – за рейтингом Тимошенко лише трохи програє іншій зірці опозиційного Олімпу – Віталію Кличку.  На руку Тимошенко зіграв і той факт, що Кличко обрав дивну стратегію пасивної участі в політичному процесі – він ігнорував майже всі важливі події останнього часу і не робив жодних різких рухів, обмежуючись досить поміркованими заявами.

З іншого боку, рейтинг президента Януковича майже вдвічі перевищує рейтинг його головних опонентів. І це за умови, що весь цей час влада дивувала своїх потенційних виборців цілою низкою непопулярних кроків, незрозумілих дій і відвертих провалів.  В поточній ситуації Янукович гарантує собі потрапляння у другий тур президентських виборів і може цілком розраховувати на перемогу за умови проведення послідовної стратегії зближення з Євросоюзом. Відкриття шляху до, навіть віддаленої у часі, Євроінтеграції може стати козирем, який не зможе побити ніхто з опозиціонерів -суперників президента в другому турі.

Вже найближчими місяцями рейтингові розклади можуть суттєво змінитися. Успішне підписання угоди про асоціацію зіграє на руку президенту. Виїзд Тимошенко на лікування за кордон буде сигналом про те, що вона саме тепер перестала бути активною фігурою політичного театру і її рейтинг різко впаде. Її партнери по опозиції опиняться у політичному вакуумі через те, що після звільнення Тимошенко втратять один з важливих факторів боротьби з владою. Нічого іншого, що можна було б підняти як прапор, у опозиції просто немає. Серед опозиціонерів вже лунали думки про “тимчасовий союз з владою”  заради асоціації з ЄС. Такий союз остаточно зробить опозицію маргінальною силою. Нездатність опозиціонерів досягти результату в Києві, місті виразних опозиційних настроїв, говорить про її системні проблеми.

Рейтинг Кличка, між тим, мабуть досяг свого максимуму. Більше на мовчанні і ігноруванні політичного життя – не витягнеш. За останніми опитуваннями, діяльність Кличка негативно оцінюють лише 1,3% опитаних. В наших умовах, це означає, що оцінювати просто немає чого. А будь-яка активність з його боку зіграє на пониження – він не політик і не боєць. На рингу він давно сам обирає собі суперників, а решту часу уникає серйозної конкуренції. Так і в боротьбі за президентство – він просто здасть свої позиції в обмін на матеріальні чи інші привілеї. Депутатський мандат цілком задовольнить його амбіції “чемпіона на пенсії”.

Таким чином ми маємо всі підстави вважати, що у новий політичний сезон 2013-2014 року президент і його команда увійдуть маючи впевнену перевагу над опозицією і всі можливості для нарощування рейтингу. Влада в країні залишатиметься в руках тих, кому вона найбільше потрібна для забезпечення свого майбутнього. Люди, які зробили свої капітали на перерозподілі колишніх активів, що залишилися від СРСР, і які не зацікавленні у радикальних змінах, бо не потребують їх, будуть і надалі уособлювати в Україні те, що ми називаємо державою.

Асоціація з ЄС тільки допоможе їм здійснити свої плани. А далі їх буде цікавити лише Китай.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •