Східне узбережжя США готується зустріти ураган Irene який послабшав до другої категорії

В Нью-Йорку оголошено евакуацію

Східне узбережжя США готується до зустрічі з потужним ураганом Irene. У Нью-Йорку оголошено про невідкладну евакуацію мешканців районів міста, які можуть найбільше постраждати від зливи та високої води.

Президент США Барак Обама у виступі вчора сказав, що наслідки від удару “надзвичайно небезпечного урагану” можуть коштувати “дуже дорого” для країни, яка ще добре пам’ятає ураган Katrina, що забрав кілька тисяч життів у 2005.

Сотні тисяч людей евакуюють з районів, які знаходяться на шляху урагану, починаючи зі штату Північна Кароліна, на узбережжя якого ураган має вдарити у суботу силою вітрів швидкістю до 200 км на годину.

Вітри тропічного шторму вже відчуваються в регіоні, повідомляє Національний центр з ураганів (National Hurricane Center).

Нью-Йорк мають залишити чверть мільйона мешканців. З кількох лікарень у низинах міста евакуюють пацієнтів. Існують великі шанси того, що ураган добереться до міста у неділю і може викликати повінь.

“Ще ніколи в Нью-Йорку не було примусової евакуації і ми б не робили цього зараз, якби не було підстав вважати цей ураган дуже небезпечним”, повідомив на прес-конференції мер міста Майкл Блумберг (Michael Bloomberg).

Всі, хто мешкають у небезпечних для повені районах, мають їх залишити до 5 вечора у суботу.

У містах уздовж узбережжя мешканці запасають харчі та воду, укріплюють будинки, ховають човни та автомобілі. У містах, портах, лікарнях, нафтопереробних підприємствах, атомних електростанціях введено в дію плани перебування у надзвичайних ситуаціях.

Влада кількох штатів розгорнула діяльність з підготовки до урагану, включаючи наступну ліквідацію наслідків у густонаселених регіонах.  Більше 1 тисячі авіарейсів відмінено.

Серфери поки використовують вітер, що підсилився

Ураган Irene у п’ятницю трохи послабшав і зараз є ураганом другої категорії, але все ще вважається дуже небезпечним через потужні вітри та велику площу охоплення буревію.

Цей ураган, який є першим у сезоні атлантичних ураганів 2011 року, вже завдав матеріальної шкоди у Карибському регіоні на суму більше мільярда доларів і ці збитки зростатимуть.

Система громадського транспорту Нью-Йорку, яка перевозить 8,5 млн людей на добу, зупинить свою роботу десь опівдні в суботу.

На Wall Street поширюються чутки про те, що стихія вплине на нормальне функціювання бірж. Торговці цінними паперами майже зупинили активність, очікуючи на подальші повідомлення.

У штатах Північна Кароліна (North Carolina), Вірджинія (Virginia), Меріленд (Maryland), Делавер (Delaware), Нью Джерзі (New Jersey), Нью Йорк (New York) та Коннектикут (Connecticut) оголошено надзвичайний стан.

У столиці країни, Вашингтоні, на невизначений час відкладено недільну церемонію відкриття меморіалу на честь Мартіна Лютера Кінга (Martin Luther King Jr). Подію мали відвідати десятки тисяч людей, включаючи і президента Обаму.

Повінь через ураган Irene вже забрала життя, як найменше, однієї особи у Пуерто Ріко та ще двох – у Домініканській Республіці.

(за повідомленнями інформаційних агентств)

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •