Шанси на порятунок російської міжпланетної місії Фобос-Ґрунт мінімальні

Місія до супутника Марсу - під загрозою зриву

Під час запуску російської міжпланетної станції «Фобос-Ґрунт» із космодрому Байконур сталася нештатна ситуація. Про це повідомив керівник Федерального космічного агентства РФ Володимир Поповкін.

Вранці стало відомо, що автоматична станція “Фобос-Ґрунт”, після того, як вийшла на земну орбіту, не змогла зорієнтуватися за Сонцем та зіраками і через це не зробила два маневри з переходу на орбіту польоту до Марса. За для успішного продовження місії необхідно провести повторне закладення програми польоту, передає Радіо Свобода. Для цього, за словами очільника Роскосмосу, фахівці мають 3 доби.

Причиною нештатного виведення на орбіту апарату “Фобос-Ґрунт” став збій в системі управління, повідомляє Газета.ру з посиланням на  агентство Інтерфакс.

“Фахівці попереджали, що система управління міжпланетної станції до кінця не готова. Ризик невдачі через її  нештатну роботу був дуже високий. На жаль, найгірші прогнози справдилися”, – сказав співрозмовник агентства, коментуючи нештатний запуск апарату. На думку співрозмовника агентства, шанси на порятунок місії “Фобос-Ґрунт” малі. “На мій погляд, це буде диво”, – сказав він.

Міжпланетна станція знаходиться на опорній орбіті, на яку була виведена ракетою-носієм “Зеніт”.

За словами глави Роскосмосу, у фахівців залишається можливість переписати програму польоту й провести два маневри заново.

Місія мала тривати майже три роки і завершитися в серпні 2014 року поверненням на Землю зразків ґрунту супутника Марса. Загальна вартість проекту, за неофіційною інформацією, становить близько 5 млрд рублів. Старт “Фобос-Ґрунт” спочатку планувався на 2009 рік, але через неготовність апарату був перенесений на два роки, до чергового “вікна”, коли від Землі до Марса можна долетіти за найкоротшою траєкторією.

Це – перша за 15 років спроба Росії здійснити міжпланетну дослідницьку місію.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •