Шакіра взяла участь у відкритті Олімпійського стадіону у Києві після реконструкції

Шакіра взяла участь у відкритті Олімпійського стадіону у Києві після реконструкції

НСК Олімпійський після реконструкції

Поп-зірка з Колумбії Шакіра приєдналася до президента України Віктора Януковича у святковому відкритті оновленої головної спортивної арени у Києві – НСК “Олімпійський” яке відбулося в столиці України 8 жовтня.

Олімпійський стадіон після реконструкції готовий стати головною ареною чемпіонату Європи з футболу 2012 року, який відбудеться у Польщі та Україні. Арена у Києві прийматиме п’ять матчів турніру, включно із фіналом який відбудеться 1 липня.

«Сьогодні свято всієї України, адже новий спортивний стадіон – це подарунок усім громадянам, у першу чергу дітям і молоді, серед яких зростатимуть майбутні чемпіони», – сказав глава держави, вітаючи українських вболівальників футболу з відкриттям одного з найбільших та найсучасніших стадіонів Європи, повідомила прес-служба президента.

Церемонія розпочалася з масштабного історичного шоу, у якому взяли участь хорові та танцювальні колективи, серед яких Національний заслужений академічний український народний хор ім. Г.Г. Верьовки, а також Національний заслужений академічний ансамбль танцю України ім. П. Вірського.

Не обійшлося і без пригод. Після урочистих салютів сталося  невелике загорання на конструкціях накриття стадіону. Вогонь оперативно загасили. Жертв і постраждалих немає.

Журналісти, які потрапили на відкриття НСК “Олімпійський” у Києві, за умовами акредитації зобов’язані висвітлити захід у своїх ЗМІ, інакше їм “надалі може бути відмовлено в отриманні акредитації”, повідомляє BBC Ukrainain.

Про це йдеться в офіційних умовах акредитації журналістів, які на сайті національного спортивного комплексу “Олімпійський”. “Акредитація надається за умови обов’язкової публікації, демонстрації ТБ сюжету і т.д., в яких обовя’зково зазначається організатор заходу – НСК “Олімпійський”, – йдеться у повідомленні на сайті.

Шакіра брала участь у відкритті Чемпіонату світу з футболу 2010 року у Південній Африці. У Києві вона відпрацювала 40-хвилинне шоу.

Стадіон у Києві мав бути готовий у червні поточного року, але роботи з реконструкції затягнулися, що стало приводом для занепокоєння офіційних кіл UEFA. “Не буде стадіону в Києві – не буде Євро в Україні”, попередив організаторів президент UEFA Мішель Платіні ще у квітні 2010 року.

Але вже у вересні 2011 року М. Платіні заявив, що повністю впевнений у готовності України до Євро-2012. Серед іншого, його переконав і стан готовності головної арени у Києві, реконструкція якої, за різними джерелами, коштувала більше ніж 580 млн євро.

Стадіон в центрі міста був зведений у 1923 році та спочатку носив ім’я Льва Троцького.

Проект було розроблено інженером Л.І. Пільвінським, а роботи проводили червоноармійці й допризовники. Губернська спортивна олімпіада відбулася на новому Червоному стадіоні, її урочисте відкриття відбулося 12 серпня 1923 року.

Незважаючи на всі свої переваги, Червоний стадіон мав й ряд недоліків, основним з яких був той факт, що його головна вісь проходила із заходу на схід, але не як прийнято нормами, з півночі на південь. У зв’язку з цим після того, як Київ став офіційною столицею Української РСР, було прийнято рішення про будівництво нового стадіону за всіма існуючими правилами та нормами, розрахованого на 50 тисяч посадкових місць. У 1936 році за участю архітектора М.І. Гречіна почалися будівельні роботи.

Офіційно новий стадіон було відкрито в 1948 році і названо Сталінським Республіканським стадіоном, а пізніше його нарекли Республіканський стадіон імені Н.С. Хрущова. А з 1963 року він став називатися Київський центральний стадіон.

Наступна реконструкція вже перейменованого Республіканського стадіону відбулася в 1979-1980 роки у зв’язку з підготовкою до Олімпіади-80.

Першим матчем на новій арені після відкриття буде товариська гра збірних України та Німеччини, яка запланована на 11 листопада.

httpv://www.youtube.com/watch?v=rrROja50OSQ

httpv://www.youtube.com/watch?v=LQL7BSxj_vc

У момент оголошення про виступ глави держави за п’ять хвилин до офіційної церемонії відкриття три активістки жіночого руху FEMEN прорвалися на поле футбольної арени, повідомляє Gazeta.ua. Груди і їхні плакати проголошували: “Fuсking Euro”! Глядачі всіляко вітали радикальні дії активісток. Служба охорони стадіону ледь змогла затримати дівчат, повідомляє прес-служба руху.

httpv://www.youtube.com/watch?v=bvJi3iLGXF0

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •