Сезон ураганів в США: за Іриною йде Катя

Саме сьогодні Катя може перетворитися на ураган

Мільйони людей на сході США потерпають від наслідків тропічного шторму Irene, який вразив США вихідними. Тим часом синоптики вже готуються спостерігати за іншим великим штормом, який назвали Katia і який вже пересікає Атлантику, передає BBC.ua.

Катя поки ще далеко від узбережжя

“Катя” – вже 11 шторм, який отримав ім’я протягом поточного сезону ураганів в Атлантиці, який спостерігається з 1 червня до 30 листопада. Зазвичай, така кількість ураганів з’являється в середньому за цілий сезон.

Хоча мешканці Нью-Йорка і зітхнули з полегшенням, бо буревій Irene виявився менш руйнівним, ніж прогнозували, але в деяких районах збитки від удару стихії і досі не оцінені, а ситуація дедалі погіршується. Йдеться, зокрема, про знищені тютюнові насадження у Північній Кароліні та затоплені населені пункти Вермонту.

У ніч проти вівторка у Вермонті були заблоковані чи розмиті більше двохсот доріг. Деякі райони також перебувають під загрозою затоплення. Очікують, що низка річок можуть вийти з берегів у середу.

В деяких регіонах другий день лишаються відрізаними від решти світу цілі міста та села. Найнеобхідніше туди доправляють гелікоптерами. На східному узбережжі США без світла більш ніж два з половиною мільйони людей.

Кількість загиблих унаслідок урагану, за попередніми даними, сягнула 44.

Точної оцінки збитків, завданих Irene, поки що немає. За найскромнішими підрахунками, йдеться про півтора мільярди доларів, але деякі експерти говорять про 7-10 мільярдів. Якщо ці припущення справдяться, шторм увійде до десятки найдорожчих природних катастроф в історії США.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •