Секс з неандертальцями покращив імунітет людей і дозволив їм вижити

Одна з реконструкцій зовнішнього вигляду неандертальців

Статеві стосунки між давніми людьми і їхніми родичами по еволюції відіграли дуже важливу роль для імунітету сучасної людини, йдеться у доповіді науковців у журналі Science.

Парування з неандертальцями та ще однією давньою групою під назвою денисованці дало сучасним людям гени, які допомагають їм боротися з вірусами дотепер, зробили висновок вчені, повідомляє сайт BBC.ua.

Попередні дослідження показали, що доісторичне схрещення утворило 4% від геному сучасної людини. Нове ж дослідження виявило, які саме ділянки ДНК походять від наших далеких родичів.

В імунній системі людини є група генів, які відіграють важливу роль під час захисту від сторонніх елементів, таких, як віруси.

Автори дослідження кажуть, що походження частини таких генів є доказом того, що наші давні родичі певний час схрещувалися з неандертальцями і денисованцями.

Різновид цих генів часто трапляється у геномі сучасних популяцій у Азії (до 80%) і Європі (понад 50%), однак дуже рідко – серед африканців.

Як твердять науковці, це тому, що коли давні люди вийшли з Африки близько 65 тисяч років тому, вони почали паруватися зі своїми більш примітивними родичами у Європі, тоді як ті, хто лишився у Африці, цього не робили.

“Гени, які мали неандертальці і денисованці адаптовувалися до життя у Європі і Азії впродовж сотень тисяч років, тоді як у нещодавніх мігрантів з Африки таких генів не було, – пояснює керівник дослідження Пітер Пархам з медичної школи Стенфордського університету. – Тож ці гени могли дати переваги популяціям, які їх отримали в результаті схрещення”.

Залишки неандертальців знаходили у багатьох місцях в Європі та Азії. Денисованці ж відомі тільки завдяки знахідкам в одному місці у Росії, де виявили лише залишки пальців і зубів. Однак генетичні дані свідчать, що вони заселяли ширшу територію.

Водночас інші вчені, погоджуючись, що давні люди та інші предки сучасної людини схрещувалися, не певні, що це мало якийсь вплив на імунітет і кажуть, що простежити давні гени у тій частині геному людини дуже складно.

Тоді як гени, які отримали сучасні люди, вірогідно, допомагають їм боротися з вірусами дотепер, неандертальці не настільки добре протистояли своїм суперникам, предкам сучасної людини: вони повністю зникли близько 30 тисяч років тому.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •