Саркозі та Меркель пропонують створити уряд Єврозони

Лідери найбільших економік Єврозони пропонують створити Уряд Європи

Канцлер Німеччини Ангела Меркель та французький президент Ніколя Саркозі у намаганнях покласти край борговій кризі у країнах єврозони запропонували низку нових заходів для зміцнення євро.

Промовляючи після зустрічі у Парижі, вони сказали, що запропонують більше політичної інтеграції, створивши спільний економічний уряд для Єврозони, повідомляє сайт BBC.ua.

Нова Рада єврозони складатиметься із голів держав та урядів усіх 17 країн, де в обігу євро.

Вони сказали, що хочуть, щоб Рада збиралась на зустріч двічі на рік. Головуватиме на них нинішній голова Ради Європейського Союзу Герман ван Ромпей.

Обидва лідери сказали, що попросять членів Єврозони збалансувати свої бюджети до літа 2012-го року, але виключили випуск єврооблігацій.

Вони також запропонували запровадження нового податку на фінансові операції в межах єврозони.

Фінансові ринки негативно відреагували на підсумки зустрічі лідерів Німеччини та Франції. Деякі інвестори сказали, що очікували більш рішучих кроків.

На зустрічі не відчувалася напруга яка охопила світові ринки

У Нью-Йорку індекс Dow-Jones впав на 0,5% під час прямої трансляції із прес-конференції, яка відбулась вже після закриття фондових бірж у Європі.

Зустріч лідерів двох найбільших економік Європи відбулась буквально через кілька годин після оголошення даних про різке сповільнення економічного зростання Німеччини.

Німецька економіка зросла лише на 0,1% за другий квартал, тоді як зростання впродовж перших трьох місяців року становило 1,3%. Німеччина була “головним двигуном” економічного одужання Єврозони.

У вівторок були оприлюднені дані і про загальне сповільнене економічне зростання в Єврозоні – 0,2% у другому кварталі, у той час, як зростання в попередні три місяці становило 0,8%.

Зростання в Іспанії сповільнилось до 0,2% з 0,3%, в той час, як в Італії було зафіксоване незначне зростання – з 0,1% у першому кварталі до 0,3% у другому.

На тлі оприлюднених даних про слабке економічне зростання ціни на акції на початку торгів на європейських фондових біржах впали, хоча й знову зросли у другій половині дня.

Повідомлення про слабке економічне зростання Німеччини, як очікується, викличе подальші питання щодо міцності економіки Єврозони.

До того ж минулого тижня оприлюднили цифри, які демонструють, що економічне зростання у Франції у період між квітнем і червнем зупинилося.

Лідери Німеччини та Франції разом з Європейським центральним банком чинять тиск на так звані “периферійні” держави єврозони, у яких боргові проблеми є найгострішими, аби ті розширили заходи жорсткої економії і збалансували свої бюджети.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •