Саакашвілі: опозиція перемогла в Тбілісі, в регіонах – Єдиний Національний рух

На виборах перемагає опозиційна коаліція “Грузинська мрія” Бідзіна Іванішвілі

Президент Грузії Михаїл Саакашвілі визнав перемогу опозиції на виборах в грузинський парламент за партійними списками в Тбілісі, але заявив, що правляча партія бере гору в регіонах, а також у одномандатних округах, повідомляє агентство Новости-Грузія.

“Ми повинні навчитися працювати разом, незважаючи на напружену передвиборчу кампанію”, – сказав Саакашвілі, виступаючи на телеканалі “Руставі-2”.

Вибори в парламент проходили в Грузії в понеділок. З 150 депутатів 77 обиралися за пропорційною системою, 73 – за мажоритарними округами. За попередніми результатами всіх екзит-полів, на виборах перемагає опозиційна коаліція “Грузинська мрія”. Правляча партія заявила, що компенсує поразку за пропорційною системою виграшем по мажоритарних округах.

Прихильники опозиційного блоку мільярдера Бідзіна Іванішвілі “Грузинська мрія” вже почали святкувати на площі Свободи в центрі Тбілісі, заявляючи про свою перемогу на парламентських виборах. Кілька тисяч людей кричать “Ми перемогли”, розмахують прапорами з партійною символікою і цифрами 41 (номер “Грузинської мрії” у виборчому списку). Поліцейські ніяк не реагують на те, що відбувається.

Сам Б. Іванішвілі в ефірі опозиційного телеканалу ТВ9 привітав своїх прихильників з перемогою на виборах, зазначивши, що “перемогла любов до Батьківщини”.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі зазначив, що за партійними списками опозиція перемагає за рахунок виборців в Тбілісі.

Президент Саакашвілі визнав перемогу опозиції в столиці

“Вибори відбулися, і в результаті виборів парламентарії зможуть зайняти місця і включитися в демократичні процеси. Треба відзначити, що перевага “Грузинської мрії ” грунтується на тих голосах, які коаліція отримала в Тбілісі. За межами Тбілісі практично у всіх регіонах з великим перевагою лідирує Єдиний Національний рух. Але це зовсім не означає, що ми ділимо країну на Тбілісі та регіони. Ми всі – громадяни нашої країни і ми повинні стояти поруч один з одним, щоб змогти, в рамках існуючої демократії працювати разом, незважаючи на те, що передвиборча кампанія була емоційною і напруженою, і часто, на жаль брудною “, – заявив Саакашвілі.
Він підкреслив, що “все це повинно залишитися позаду”.

“Я, як президент, є гарантом того, що передача повноважень новому парламенту відбудеться безболісно, в рамках Конституції і демократії. І я впевнений, що новий парламент зможе приймати в найближчі місяці корисні для країни рішення”, – заявив Саакашвілі.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •