Руперт Мердок і його син відповідають на запитання в Парламенті

Батько і син Мердоки - у Парламенті

Медіа-магнат Руперт Мердок відповідає на запитання британських депутатів. Голова однієї з найпотужніших у світі медіа-імперій виступає перед членами парламентського комітету, який розслідує звинувачення на адресу журналістів закритої газети News of the World.

Засідання комітету транслюють на телебаченні у прямому ефірі, повідомляє BBC Ukrainian.

Батька і сина Мердоків запросили до парламенту після того, як з’явилася інформація, що газета News of the World платила поліції за інформацію та незаконно зламувала телефонні повідомлення тисяч людей, серед них – жертви злочинів та члени королівської родини.

Руперт Мердок розпочав зустріч з депутатами, сказавши, що вівторок став найгіршим днем у його житті. Обидва Мердоки вибачилися перед людьми, чиї телефони були зламані, як припускають, співробітниками News of the World.

Депутатів чи не найбільше цікавить, хто з працівників чи власників News International, якій належить закрита газета, знав про способи, з допомогою яких журналісти здобували інформацію.

Руперт Мердок сказав депутатам, що не бачив ознак того, що журналісти зламували телефони жертв терактів, а на запитання, чи бере він на себе відповідальність за те, що депутати назвали “повним фіаско”, він сказав “ні”.

Перед Мердоками на питання депутатів відповідав сер Пол Стівенсон, у неділю він пішов з посади голови Скотленд-Ярду. Напередодні посаду покинув його заступник.

У 2009 році поліція не поновила розслідування у справі про злами телефонів. Пан Стівенсон сказав, що, коли він очолив Скотленд-Ярд, то не мав підстав сумніватися у тому, що попередньо проведене розслідування тієї справи було ретельним, а також мав інші пріоритети на своїй посаді у той час, зокрема – боротьбу з тероризмом.

Пол Стівенсон також сказав, що, враховуючи всі нині відомі обставини, він шкодує, що його відомство свого часу взяло на роботу колишнього редактора видання News of the World Нейла Валліса, який нині заарештований.

Після того, як вибухнув скандал із газетою News of the World, ціни на акції компанії Мердока впали. Припускають, що нинішні події можуть завдати непоправної шкоди його медіа-імперії. У кількох країнах світу лунають заклики перевірити діяльність ЗМІ, які належать Руперту Мердоку.

Скандал вже вдарив і по прем’єр-міністру Великої Британії Девіду Камерону. До січня екс-редактор News of the World Енді Коулсон працював на главу британського уряду.

У середу на питання членів парламентського комітету відповідатиме Девід Камерон. Букмекери вже почали приймати ставки на те, чи піде він з посади, чи ні.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •