Рукопис Войнича несе певний меседж

Мова манускрипту подібна до інших, справжніх, мов.
Мова манускрипту подібна до інших, справжніх, мов.

Багато людей вважають Рукопис Войнича (Voynich manuscript) — книгу, знайдену в 1912 році, яка написана невідомим автором невідомою мовою з використанням невідомого алфавіту та яка містить малюнки рослин та астрономічних явищ — ретельно виготовленою містифікацією.

Криптографи, математики та лінгвісти не раз за останні 100 років намагалися розшифрувати текст, написаний, як вважають у 15 столітті. Незважаючи на це, фоліант, знайдений продавцем книжок Вілфрідом Войнічем (Wilfrid Voynich) у 1912 році, залишається об’єктом інтересу вчених.

Серед дослідників панує думка, що мова книжки – це видумана самим Войничем мова, в якій годі шукати якогось сенсу.

Проте, останні дослідження вперше дають підстави вважати, що незрозумілий набір знаків може нести певний меседж, повідомляє сайт BBC.

“Непросто визнати манускрипт пустою беззмістовною дурницею, коли розумієш, що він має чітко визначену лінгвістичну структуру” вважає Марчело Монтемурро (Marcelo Montemurro), фізик-теоретик з Університету Манчестера.

Вчений, використовуючи комп’ютерний аналіз тексту, виявив в рукописі Войнича лінгвістичну структуру, яка, за його словами вченого, не сумісна з гіпотезою містифікації і говорить про те, що в тексті є зашифроване послання. Дослідження опубліковане в журналі PLoS ONE.

Важливий висновок, який зробили фахівці, полягає в тому, що текст написаний штучному мовою, яка містить подібні до інших мов конструкції, але які не були відомі в 1912 році, щоб їх можна було б використати, створюючи містифікацію та намагаючись надати їй більш реальний вигляд.

Отримані дані, проте, не дозволяють зрозуміти, що власне означають ті чи інші слова манускрипту. “За ними ховається якась історія, яку ми можливо ніколи не зможемо прочитати”, робить свій прогноз М. Монтемурро.

 

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •