Росіяни не цікавляться діяльністю Держдуми і байдужі до парламентських новин

Росіяни не цікавляться діяльністю Держдуми і байдужі до парламентських новин

Більшість росіян не цікавляться справами Держдуми. Це з’ясували соціологи фонду “Громадська думка” (ФОМ), передає BBC.

За підсумками опитування з’ясувалося, що громадяни не знають, хто зараз спікер нижньої палати парламенту, не схвалюють ухвалені там закони, без інтересу відносяться до новин про неї і взагалі не хочуть знати про роботу Держдуми.

Опитування проводилося в середині липня серед 1500 респондентів старше 18 років в 53 регіонах Росії. Статистична похибка не перевищує 3,6%.

Дев’ять з десяти опитаних соціологами не знають, хто є спікером Держдуми. 78% респондентів не знають, хто обіймає цей пост, а ще 9% дали неправильну відповідь.

Переважна більшість росіян повідомили соціологам, що Держдума не ухвалювала законів, які б вони самі схвалювали (74%). Ще 18% не змогли відповісти на це питання.

Опитування показало, що громадяни не знають своїх депутатів. На запитання соціологів, чи пам’ятають вони, хто є депутатом від їх округу, лише 15% відповіли, що пам’ятають. 78% росіян не знають, хто представляє їхні інтереси в Держдумі.

Неповага до депутатів в цілому може говорити про глибоку неприязнь громадян до ідеї народного представництва, вважає аналітик ФОМ Григорій Кертман.

Більшості росіян нецікаві новини про роботу Держдуми – 68% опитаних сказали, що неуважно ставляться до новин про неї. Найчастіше про нелюбов до читання думських новин визнаються люди у віці від 46 до 60 років – з них 74% сказали, що неохоче читають про парламент.

Серед любителів парламентських новин самі захоплені – люди старше 60 років (40% серед них відповіли, що з інтересом спостерігають за Держдумою).

Опитування ФОМ показало, що громадяни РФ не дуже розбираються в тому, який орган ухвалює які рішення в країні.

поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •